Aklınızı kaybedeceğiniz en korkunç 2019 korku filmleri!

Lütfenoturum açveyakayıtpaylaşımları beğenmek.
Haberler

Korku hayranları için önümüzdeki birkaç yıl boyunca sabırsızlıkla beklenecek daha çok şey var. Şimdiden 2018 yılı için tüyler ürpertici bir korku filmi çizgisini takip ediyoruz ve film stüdyoları gelecek yıl için de eserlerini yayınlamaya başladıkça, izlemeye devam edeceğiz. İlgi çeken yeniden yapımlardan, hit olanlara kadar film yapımcılarının müthiş orijinal projeleri 2019’da hepimizi uçuracak. Daha önce izlemediğiniz ve izlemek için dört gözle beklediğiniz birkaç korku filmine dilerseniz bir göz atalım.

An American Werewolf in London

John Landis’in 1981 tarihli filmi, Londra’daki Bir Amerikalı Kurtadam (An American Werewolf in London), birkaç nedenden ötürü dikkat çekicidir. Landis’in güçlü görsel tarzıyla cesur bir film yapımcısı olarak anılmasını sağladı, bağırsaklarla dolu korkuları komedi ile başarılı bir şekilde harmanlayabildiğini ve dünyayı daha çok Rick Baker’a tanıttığını kanıtladı. Günümüzde hala en inandırıcı ekran kurtadam dönüşümü olan (yedi Oscar’dan ilkini kazandıran) makyajın ardındaki dehalar insanları etkiliyor. Filmin tekrar çekilmesi zor bir teklif olacaktır, ancak neyse ki, oldukça yetenekli bir yönetmen ona bir şans vermek için geldi: Max Landis, John’un oğlu ve filmin orijinalinin bir hayranı.

Genç Landis en iyi bilinen süper kahraman filmi Chronicle’in yazılmasıyla ünlüdür. Aynı zamanda da senaryo görevlerini Werewolf ile ele alacak. Onun sahip olabileceği herhangi bir ilgi sorulduğunda ise, yaşlı Landis Collider şöyle cevap veriyor: “… Oğlum harika, gerçekten öyle ve bunu yapmak istiyor. Peki ben ne söyleyeceğim? Hayır mı? Biliyorum ki, (1997’deki büyük bir devam filmi) Paris’teki bir Amerikalı Kurtadam (An American Werewolf In Paris) kadar kötü olmayacak”.

Firestarter

Stephen King’in romanı Firestarter, günahkar hükümet ajanlarından kaçan güçlü pirokinetik yetenekleri olan genç bir kız hakkında olup, daha önce 1984’te genç Drew Barrymore’ın rol aldığı bir filme uyarlandı. King’in çalışmasının daha sadık uyarlamaları olsa da, özellikle iyi karşılanmadı ama 2017’deki “It” filminin başarısından sonra film yapımcıları, yeniden uyarlama ihtiyacı duyulabilecek diğer King eserlerinin filmlerini çekmek için sıraya giriyorlar.

Son yıllarda bir ton başarılı korku filminin arkasında olan Jason Blum, Blumhouse Productions ile başarılara imza atıyor. Firestarter’da, üretken senaryo yazarı Akiva Goldsman’ın yönettiği bir güncellemeyle yeni bir yapım gerçekleştirilecek. Goldsman aslında King’e aşina bir isim, bu yılki “Dark Tower” uyarlamasını kaleme aldı ve “A Beautiful Mind” filmini yazarak Oscar kazandı. Firestarter hayranları bu filmi görmeyi onlarca yıldır bekliyor.

It: Chapter Two

“It” ile ilgili olarak ise, çoğu hayranın, serinin ilk filminin bitişinden sonra sadece bir sorusu vardı: “Devamı ne zaman görebiliriz?” Cevap ise: Eylül. 6, 2019. Ama bunu yapmak düşünüldüğü kadar kolay değildi. İki bölümlü hikayenin ikinci bölümüne, Warner Bros stüdyosu tarafından yeşil ışık yakılmamıştı. Kötü haber ise senaryonun henüz yazılmamış olmasıydı. İyi haber şu ki, netice olarak vizyona gireceği kesin, çünkü birinci bölüm tüm zamanların gişe hasılatı en yüksek korku filmi oldu. Yönetmen Andres Muschietti ve senarist Gary Dauberman gibi iki isim görevde.

Muschietti’nin işi alması resmi olmamakla birlikte, Birinci Bölüm’ün şaşırtıcı başarısı da göz önüne alındığında henüz kesinlik belli değil. Dauberman ise resmi olarak işe alındı ve orijinal prodüksiyon ekibi de (Muschietti’nin kız kardeşi Barbara’sı da dahil) geri dönüyor.

Dauberman hit yazmakla tanınıyor hem Annabelle filmlerinin yazarı hem de aynı zamanda “The Nun” filmini de ele alıyor. Bu filmlerle ve şimdiye kadarki en başarılı Stephen King uyarlamasıyla, gelecekte daha fazla omurga çalışmaları görmeyi bekleyebiliriz.

Reactions

1
0
0
0
0
0
Bu paylaşıma zaten etkileşim yapıldı.