Alkolden sonra mide bulantısına ne iyi gelir? Neler yapmalı?

Lütfenoturum açveyakayıtpaylaşımları beğenmek.
Haberler

Çoğumuzun yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri de; içilen alkol sonrası yaşanan mide bulantısına nelerin iyi geldiğini araştırmak, sorup soruştumak ya da çözüm bulmak olsa gerek. Fazla lafı gevelemeden esas aradığın şeye odaklanayım da mevcut durumundan okudukça kurtul ve tatlı bir gülümsemeyle devam et gününe.

 

Hangover denilen olayı yaşıyorsun o vakit sakin ol. Ağır hareket et, bir kuala hayal et. Oh miss. Esasında alkol içerken bu mide durumunu yaşamaman için inanılmaz ipuçlarına sahibiz ancak bunun şimdi sana faydası yok, malum olan olmuş ve direk maddelere geçip seni ayağa kaldıralım.

 

1. Temiz hava alınması efsane yöntemlerden biri. Hemen pencereleri aç. Ya da balkona çık, hatta yakınlarda bir yeşillik falan varsa yürüyüş yapman harika olacaktır. Tabii o enerjiyi kendinde buluyorsan. 🙂 “Yok artık! Ne yürüyüşü şu an!” diyebilirsin. O zaman bu olayı unutmamanı şu diğer yapılacakları yaptıktan sonra tekrar hatırlamanı öneririz. Çünkü son noktayı koyabileceğin bir durum da olabilir.

 

2. Ilık bir duş yapılması gereken önemli eylemlerden biri daha. Bedeninin nefes alması, rahatlamasını ve midenin ve bedeninin iyi olmasını hızlandıracaktır. Bir kendine gelecek hafiften. Bir ben buradayım dicek hani. Bir sersemletmek lazım. Normalden biraz uzun dur. En iyi taktik, sıcakla başlayıp, sonra ılıştırmak. Sıcak iken vücud terlesin yavaşından, serin iken de rahatlarken atıversin en güzelinden toksinleri.

 

3. Duş sonrası bir oh dedin ve şunu da hep yaptın. Nedir? Su, su ve su! Su tüketiminin etkisi inanılmaz. Mideni şüphesiz arındırmaya başlayacak tez vakit. Çok sık olmasa da alkolden sonra susuz kalan bedenini rahatlatmak için buna başvurmalısın. Miden fena tatlı olacak, bilesin.

 

4. Nane yaprağı! Çok şanslısın! Eğer varsa çiğneyebilir ya da çayını içebilirsin. Miden olmadığı kadar “Oh be!” diyecektir. Bunun yanı sıra elma gibi lifli gıdalar da vücudundaki toksinleri atmaya yardımcı olacak. Çok açsan hafif şeyler ye. Kızartmalardan, ağır zeytinyağlı yemeklerden uzak dur. Soğuk sandviçler ya de salatalar, özellikle yeşillikli lezzetli olanlar süper. Limon ve asitli olan şeyler mideni daha da delirtir dikkat.

 

5. Tuvaleti sev bir de. Evet, sev! Terleyip, duş almak nasıl vücudundan toksinleri atmana yardımcı oluyorsa, atıştırılan ve içilen hafif şeylerin de vücudundan dışarı atılması için bir süre tuvaletin tadını çıkarman en tatlı karar olacaktır ki bu süre zarfında telefonunla güzel makaleler okuyup ya da akşamdan kaldığın arkadaşlarınla gecenin dedikodusunu yapabilirsin.

 

6. Uyu, dinlen, güzel müzikler aç. Kafanı çok yormayacak şeyler oku. Meşgul etme kendini, beynini. Uyandıktan sonra da güzel bir mercimek çorbası bu olaya nokta koyacak emin ol. Sonra ben bu işin hakkından geldim diyeceksin ve tekrar yaşamamak için alkol tüketirken bol su içmeye ve karıştırmamaya özen göstereceksin. Mideni bozan gıdaların farkına varmadıysan, dünü hatırlaman en güzel yöntem.

Bunların dışında mide bulantısına iyi gelen ve evde uygulayabileceğiniz doğal ve bitkisel çözümleri bu araştırma adresinden de inceleyebilir ve neler iyi gelir sorunuzu yanıtlayabileceğinizi düşünüyoruz.

Son olarak gelmişler geçmiş olsun ki yine de aşırı bir mide bulantısı var ise bunların yanı sıra hekime danışmanda, testlerin yapılmasında büyük fayda var diyoruz ve öpücükler gönderiyoruz.

 

Cheers!

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu paylaşıma zaten etkileşim yapıldı.