Baş ağrısı el ovma ile geçer mi? Püf noktaları nelerdir?

Lütfenoturum açveyakayıtpaylaşımları beğenmek.
Haberler

Günümüzde migren, stres, kaygı ve benzeri problemler, baş ağrısı için yeterli sebeplerin başında gelebilmekle birlikte açlık, tansiyon, kan şekeri gibi şeyler de sizi rahatsız edebilecek ağrılar için tetikleyici sinyallerin habercisi olabilir. Elinizi ovarak baş ağrınızı geçirebilmenizin mümkün olabileceğini biliyormuydunuz? Çeşitli teknikleri siz de denediğiniz zaman, bir süre sonra baş ağrınız dindiğinde şaşırabilirsiniz.

Eğer nasıl olduğunu merak ediyorsanız, aküpresür ve el refleksolojisi masajı hakkında eğitici kitaplar edinebilir, bu konu hakkında kendinizi eğitebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, baş parmak ile işaret parmağı arasında kalan etli bölgedeki nokta, doğru baskı ve masaj uygulandığı takdirde, bir süre sonra etkisini gösterip baş ağrınızı durdurabilir. Aynı şekilde bir başka uygulama noktasının ise farklı olarak, baş dönmesini de engelleme olasılığını arttırdığı düşünülmektedir. Bu nokta tam olarak bileğimizin iç kısmında, yani avucun bitiş kısmından yaklaşık olarak 3 parmak aşağıda bulunan perikardiyum olarak adlandırılan noktadır. Grip gibi durumlarda da masaj ve baskı uygulamak işe yarabilir.

Elinizi ovarak baş ağrınızı durdurabilmeniz, doğru eğitim ve teknikler ile mümkün hale gelebilir. Bunun haricinde, ani baş ağrısı hissettiğiniz anda odaklanamama problemi de hissederseniz. Ayaklarımızın baş parmakları ve ikinci parmak arasında kesişen bölgedeki noktalara doğru baskı ve masaj yapmak, konsantrasyonuzu eski hale getirmenize yardımcı olabilecek bir başka tekniktir.

Ayağınızın altında ve üstünde bulunan noktalar da, daha geniş kapsamlı olarak sizlere baş ağrısı haricindeki rahatsızlıklar hakkında alternatif tedavi yöntemleri arasında şifa verebilir. Genellikle bu gibi durumlar için refleksoloji masajı eğitimi alınması, kendi kendinize de bilinçli bir şekilde uygulama yapabilmeniz için gerekli bir yol olabilir.

Hatta baş ağrısı şikayetiniz için alnınızda bile, teknik olarak bir uygulama yöntemi var. Üçüncü göz noktası olarak ta adlandırılan, yani kaşların ortasında olan bu bölgeye baskı uygulaması ve masaj, hem baş ağrısını azaltıp durdurabileceği hem de stres ve yorgunluğu azaltabileceği öngörülmektedir. Tabi doğal olarak alternatif tedavi yöntemleri de o an çözüm olmayabilir ve baş ağrınızı, konuyla ilgili bir hekime anlatarak tedavi olmanız gerekmektedir.

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu paylaşıma zaten etkileşim yapıldı.