Baş ağrısı reiki ile geçer mi? Yöntemleri nelerdir?

Lütfenoturum açveyakayıtpaylaşımları beğenmek.
Haberler

Reiki, Japonya’da ortaya çıkan ve iki kelimenin birleşiminden meydana gelen bir tekniktir. Rei, her yerde varolan”, Ki,”ruhsal yaşam enerjisi” anlamlarına gelmektedir. Uygulandığında şifa vermeye yaradığına inanılmaktadır. Reiki, baş ağrılarında etkili olabilir. Ancak baş ağrısının sebebi farklı olabilir ve bir doktor kontrolünde tedavi gerektirebilir. Dilerseniz Reiki tekniğinin başa uygulanması ile şifa verebileceği bir kaç pozisyonu sizlere anlatalım.

Daha önce reiki yaptıysanız, çakraların yerlerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Uygulayabileceğiniz poziyonlardan bir tanesi şu şekilde olabilir. Ellerinizi gözler ve alın çakrası bölgesine yerleştirin. Konsantre olduktan sonra enerjinizi, gözlerinize, sinüz ve beyninize odaklayın. Böylelikle hipofiz beziniz bir süre sonra enerjiden etkilenebilir ve baş ağrınızı hissetmemeye başlayabilirsiniz. Bunun yanısıra göz ile ilgili olan rahatsızlıklar, nezle  gibi durumlara da pozitif yönde etki edecektir. Ayrıca halsiz ve bitkin hissediyorsanız, reiki yaparken enerjiniz, buna da iyi gelecek ve kendinizi dingin ve zinde hissedebileceksiniz.

Bir diğer olumlama pozisyonu ise, ellerinizi başın arkasına paralel veya yanyana koyarak enerjinizi aktarmanız. Başınıza yaptığınız bu çalışma, özellikle baş ağrınız başın arka kısmında da devam ediyorsa etkili olabilmekte. Örneğin, panik, şok, korku, hıçkırık gibi tepkileriniz varsa bu pozisyon oldukça iyi bir fayda sağlayabilir.

Baş ağrısı reiki ile geçebileceği gibi, daha farklı nedenlerden dolayı yukarıda anlatılan enerji çakraları için olan pozisyonlar haricinde diğer pozisyonları da denemeniz, etkinin boyutu açısından doğru olabilir. Ellerinizi başınızın tepesine yerleştirin ve enerjinize odaklanın. Böylece enerjiniz kafatasından beyninizdeki epifiz bezine olumlanacak ve baş ağrısını dindirme ihtimalinizi yükselteceksiniz. Sadece baş ağrısı değil, göz ağrısı ve sindirim problemleri gibi halleri de iyileştirebilirsiniz.

Ayrıca ellerinizi şakaklarınızın üzerine yerleştirmeniz ve enerjinizi bu noktalara aktarmanız, göz ve beyninizdeki sinirlerde olumlu etki bırakacaktır. Bu, duygusal iniş ve çıkışlarınız, stresli durumlarınızda sıkıntı yaşamanız veya konsantre olamama gibi problemleriniz için de oldukça doğru bir pozisyon olabilir.

Eğer daha önce akupunktur yaptırdıysanız, kulaklarınızda bulunan bazı noktaların farkındasınızdır. İşte reiki sayesinde aynı anda bir çok organa enerji verebilmeniz için ellerinizi kulaklarınızın tam üzerine yerleştiriniz. İç sesinize kulak vererek, kaos hissi gibi pesimistik düşüncelere yönelmenizi engellemeyi başarabilirsiniz. Kulak üzerinde bulunan bazı noktalar sayesinde, direkt olarak iç organlarınıza da elleriniz üzerinden enerji transferi sağladığınızda negatif enerjileri de olumlama yoluyla içinizden temizlemenize olanak tanıyabilirsiniz.

Reiki tekniği ile, çeşitli pozisyonlarda çakralarınıza enerji vererek baş ağrısını geçirebilmeniz mümkün. Enerji akışınız ve olumlamalarınız için yeterli ruhsal dengeyi sağladığınız anda, bu şikayetinizden eser kalmayacaktır. Ancak anlatılan bütün alternatif tedavi yöntemlerine rağmen yine de başınız ağrımaya devam ediyorsa, biraz dinlenin ve yeniden konsantre olmayı deneyin. Fakat o an, enerjinizi başınızın ağrısını geçirmeye yetecek kadar toplayamadıysanız, lütfen size en yakın sağlık merkezinden, tıbbi destek için konuyla ilgili bir doktorla görüşünüz. Sağlıklı günler.

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu paylaşıma zaten etkileşim yapıldı.