Çevreyi ve insanı koruyan doğal simler piyasada!

Lütfenoturum açveyakayıtpaylaşımları beğenmek.
Haberler

Sim gezegen için çok kötü, uzmanlar bunu yasaklamak istiyor. Ama biyolojik olarak parçalanabilir simler cevap olabilir. Sim aslında çözünmesi zor küçük plastik parçalardan yapılır. Mikroboncuklar gibi çevreyi toksik hale getiriyor. Bioglitz’in Kurucusu ve CEO’su Saba Grey, “Tüm simler gibi, geleneksel sim, okyanus yaşamının üreme yetenekleri ile en büyük balinadan en küçük planktona bulaşır” diyor.

Sadece kozmetik endüstrisi, okyanuslarımızdaki 80 milyon ton mikroplastikten sorumlu, bu yüzden bazı şirketler biyolojik olarak parçalanabilen sim’e geçiş yapmaktadır. Saba, “Çöpleri simden alıyoruz” diyor. Plastik sim gibi parlıyor ama sadece okaliptüs’ten yapılıyor. Saba devam ediyor, “Bizim simlerimiz bitki selülozundan yapılmış, oksijen, güneş ışığı ve neme ihtiyaç duyuyor”.

Çöp alanları, su yolları, arıtma tesisleri ve büyük ölçekli depolama alanlarından 8 trilyon mikroplastik, her gün ABD’de su yollarına girmekte. Sim su yollarına girmeye özellikle eğilimlidir. Çünkü sık sık kozmetik olarak kullanılır ve direkt olarak lavabo giderinden ulaşır. Plastik simler oradan nehirlerimiz ve okyanuslarımıza girer, burada yüzlerce yıl kalabilir.

Saba sözlerini şöyle bitiriyor, “Bu yüzden sim kullananların, nasıl parladığınını tekrar düşünmesi gerekebilir. Sadece makyaj ile değil, aynı zamanda kostüm tasarımı, aksesuarlar, oyuncaklar, sanat malzemeleri ile, adını ne koyarsanız koyun, hemen hemen bir çok sektörde sim var. Gezegenimiz için tüm endüstrilere, üretim yöntemlerini, kullandıkları kaynakları daha derinlemesine düşünmeleri için ilham vermeyi umuyoruz.”

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu paylaşıma zaten etkileşim yapıldı.