Dünyada en çok okunan kitaplar 2018 yılında hangileri?

Lütfenoturum açveyakayıtpaylaşımları beğenmek.
Haberler

Temmuz 2018 Amazon.com verilerine göre en çok okunan 10 kitabı sizler için araştırdık. Çeşitli konularda olan bu kitaplar ilginizi çekebilir ve ayrıca kitapsever arkadaşlarınıza da önerebilirsiniz.

10. A Wrinkle in Time (Time Quintet)

1963’te Newbery Madalyası’nın kazananı olan A Wrinkle in Time (Time Quintet), Meg, Charles Wallace ve Calvin O’Keefe’nin (atlet, öğrenci ve lisedeki en popüler erkeklerden biri) uzay ve zamandaki maceralarının bir hikayesidir. Meg’in babasını araştırmaktalar, Tesseract problemi konusunda hükümet için gizli işlerde çalışırken ortadan kaybolan bir bilim adamı.

9. The Plant Paradox: The Hidden Dangers in Healthy Foods That Cause Disease and Weight Gain

Çoğumuz gluteni (buğdayda bulunan ve vücutta yaygın iltihaplaşmaya neden olan bir protein) duyduk. Amerikalılar, sağlıklarını korumak için glutensiz diyetlere milyarlarca dolar harcıyorlar. Ama ya sorunu çözeceğimize kötülük yapıyorsak? The Plant Paradox’da, ünlü kardiyolog Dr. Steven Gundry, glutenin, lektin adı verilen, yaygın ve yüksek derecede toksik, bitki bazlı bir proteinin sadece bir çeşidi olduğunu ortaya koymaktadır. Lektinler sadece buğday gibi tahıllarda değil, çoğu meyve, sebze, kuruyemiş, fasülye ve konvansiyonel süt ürünleri dahil olmak üzere çoğumuzun sağlıklı olarak gördüğü “glutensiz” gıdalarda da bulunur. Tohumlarda, tahıllarda, kabuklarda, kabuklarda ve bitki yapraklarında bulunan bu proteinler, doğadakiler tarafından yırtıcılardan (insanlar dahil) korunmak için tasarlanmıştır. Bir kez yutulduğunda, vücudumuzda bir tür kimyasal savaşı teşvik ederler, bu da kilo alma ve ciddi sağlık durumlarına yol açabilecek inflamatuar reaksiyonlara neden olur.

 

8. Girl, Wash Your Face: Stop Believing the Lies About Who You Are so You Can Become Who You Were Meant to Be

Yaşam tarzı web sitesi TheChicSite.com ve kendi medya şirketinin CEO’su olan Rachel Hollis, hayatının dağınıklığını korkusuzca açığa çıkarırken daha iyi yaşama dair ipuçları paylaşarak muazzam bir çevrimiçi topluluk oluşturdu. Şimdi, bu zorlu ve ilham verici yeni kitapta, Rachel, bizi sık sık mutlu ve üretken bir şekilde yaşamamıza neden olan yirmi yalan ve yanlış anlaşılmayı ortaya koyuyor, sık sık kendimize yalan söylemekten artık onları daha fazla duymayacağız.

Acı çeken dürüstlük ve korkusuz mizahla Rachel, bir zamanlar kendini bunalmış ve değersiz hissetmesine neden olan yalanları açığa çıkarır ve inceler ve onları geçmesine yardımcı olan özel pratik stratejileri ortaya çıkarır. Bu süreçte sizi, gerçek olmanız için gereken her şeyi yapmaya ve olması gereken neşeli, kendinden emin bir kadın olmaya ikna etmek için cesaretlendirir, eğlendirir ve hatta tekmeler.

Kusursuz inanç ve kaya sertliği ile “Girl, Wash Your Face, tutkuyla ve koşuşturmayla nasıl yaşayacağınızı ve pes etmeden nasıl bir lütuf sergileyeceğinizi gösterir.

 

7. The Complete Ketogenic Diet for Beginners: Your Essential Guide to Living the Keto Lifestyle

Daha sağlıklı yemek, kilo vermek ve belinizi inceltmek, ketojenik beslenmenin nedenleri ne olursa olsun, işe başlamak hiç olmadığı kadar basit değildir. Kolay takip edilen yemek planları, alışveriş listeleri ve keto yaşam tarzı hakkında bilmeniz gereken bilgiler ile donatılan bu kitap, ketojenik beslenmeye başlamak ve bunlara sadık kalmak için hepsi-bir-arada kaynağınızdır. The Complete Ketogenic Diet for Beginners ile sağlıklı bir yaşam tarzı yakalayın ve kilo vermek için ne kadar iyi hissedildiğini öğrenin.

 

6. The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life

3 milyondan fazla kopya satılan, jenerasyonu tanımlayan bu kendi kendine yardım kılavuzunda, bir süperstar blogcu, her zaman “pozitif” olmaya çalışmayı bırakmamızı ve böylece daha iyi ve mutlu insanlar olabilmemizi sağlamayı anlatıyor. Onlarca yıl boyunca, pozitif düşünmenin mutlu ve zengin bir hayatın anahtarı olduğunu söylendi durdu. Günümüzde sıkıntı çeken ham, ferahlatıcı ve dürüst gerçek bir doz. The Subtle Art of Not Giving a F*ck, modern toplumu enfekte eden ve bir nesli şımartan, sadece ortaya çıkması için altın madalyalarla ödüllendiren, hep birlikte yaşayabileceğimiz, kafa kafaya koşan, iyi niyetli bir zihniyetin panzehiridir.

 

5. Magnolia Table: A Collection of Recipes for Gathering

Joanna Gaines, aile ve arkadaşlığı kutlamanın, beraberlik sanatından ziyade, geleneği kutlamaktan ve harika bir yemek paylaşmasından daha iyi bir yol olmadığını düşünüyor. Magnolia Table, modern Amerikan klasikleri ve kişisel aile favorileri sunan kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğinden küçük tabaklar, atıştırmalıklar ve tatlılara kadar 125 klasik yemek tarifini içeriyor. Bahçesine olan sevgisi ile tamamlanan bu yemekler, lezzetinin zirvesinde ev yapımı mevsimlik ürünler de barındırıyor. Magnolia Table kitabında, bütün ailenin keyfine varacağı tarifleri bulacaksınız.

 

4. 12 Rules for Life: An Antidote to Chaos

Mizahi, şaşırtıcı ve bilgilendirici Dr. Peterson, kaykay yapan erkeklerin ve kızların neden yalnız bırakılması gerektiğini, çok fazla eleştirenlerin ne kadar korkunç bir kader beklediğini ve neden sokakta tanıştığınız zaman bir kediyi evcilleştirmek gerektiğini anlatıyor. Peterson, disiplini, özgürlüğü, macerayı ve sorumluluğu tartışarak, dünya bilgeliğini yaşam için 12 pratik ve derin kurala dönüştürerek geniş bir şekilde yolculuk yapıyor.12 Rules for Life, okuyucunun zihnini ve ruhunu dönüştürürken ve onları kışkırtırken, modern bilim, inanç ve insan doğası alanlarını parçalara ayırıyor.

 

3. A Higher Loyalty: Truth, Lies, and Leadership

Eski FBI direktörü James Comey kitabında, daha önce hiç bahsetmediği deneyimlerini, son 20 yılda Amerikan hükümetindeki kariyerinin en yüksek seviyedeki durumlarından bazılarını paylaşıyor, iyi, etik liderliğin nasıl göründüğünü ve nasıl hareket ettiğini araştırıyor. Comey, ABD Eski Başkanı Barack Obama tarafından göreve atanarak, 2013’ten 2017’ye kadar FBI’ın yöneticisi olarak görev yapmıştır. Daha önce New York Güney Bölgesi için ABD vekili ve ABD Eski Başkanı George W. Bush yönetiminde ABD genel başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır.

 

2. Last Week Tonight with John Oliver Presents a Day in the Life of Marlon Bundo

HBO’nun Emmy ödüllü Last Week Tonight with John Oliver, bir tavşana aşık olan çok özel bir tavşan hakkında resimli bir kitap sunuyor. Hoşgörü ve savunuculuk mesajıyla, aynı cinsiyetten evlilik ve demokrasi konularını araştırıyor. Tatlı, komik ve güzel resimlendirilmiş bu kitap, şimdiye kadar farklı hissettiren her tavşana adanmış.

 

1. Fire and Fury: Inside the Trump White House

Batı Kanadı’na olağanüstü erişim sağlayan Michael Wolff, Fire and Fury: Inside the Trump White House kitabında zamanımızın en tartışmalı başkanlığının ilk dokuz ayında sahnenin gerisinde olanları ortaya koyuyor.

 

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu paylaşıma zaten etkileşim yapıldı.