Dünyanın en güvenli ülkeleri 2018 yılında hangileridir?

Lütfenoturum açveyakayıtpaylaşımları beğenmek.
Haberler

Birçok insan dünyada özellikle güvenli bir ülkede yaşamayı düşünebilir veya bu ülkelerin hangileri olduğunu merak edebilir. Nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu kadar, işlenen suçlar açısından, diğer ülkelere kıyasla oldukça düşük oranlara sahip ülkeler var  Bu ülkelerin en az suç oranına sahip olan 5 tanesini listemizde bulabilirsiniz.

5. Singapur

Singapur, kelimenin tam anlamıyla, Asya’daki en güvenli ülke, bu ülkedeki suçların oranı, her 100.000 vatandaşta neredeyse 0,3 cinayet oranında oluşuyor ve bu da suç istatistiklerinin neredeyse sıfıra düşmesine neden oluyor. Nüfusun suçlarla mücadelede önemli bir rolü olmaktadır; nüfus ne kadar az olursa, korunmasının o kadar kolay olacağı, ancak Singapur’da bu durumun söz konusu olamayacağıdır, çünkü arazisine göre nispeten yüksek bir nüfus olduğu düşünülen yaklaşık 5.4 milyon insanın yaşadığı yere ev sahipliği yapmasıdır. Singapur’un güvenlik ve güvenliği sağlamadaki başarısının nedeni, işlenen suçların bile ölüm cezası veya diğer ağır işkence yöntemlerine yol açabileceğini uygulayan ciddi yasalardır; Ceza sadece trajik suçlarla sınırlı değildir, aynı zamanda ülkeyi temiz tutmayanlara da büyük bir para cezası uygulanmaktadır. Bu yasalar sayesinde, Singapur aşırı kalabalığın karşıtlıklara yol açmış olmasına rağmen, orada yaşayanlar huzur ve dinginlik dolu bir hayatın tadını çıkarabilir.

 

4. Bahreyn

Bahreyn, dünyanın en büyük kolluk kuvvetlerinden birine sahip olduğu için Arap bölgesinde en güvenli ülke olarak kabul ediliyor; Bahreyn, her 100.000 vatandaş için yaklaşık 2000 polis memuru ile ülke çapına dağılan çok sayıda polis memuruna sahiptir; Suç oranlarının tatmin edici derecede düşük olması onu, dünyanın en güvenilir ülkeleri listesine ekliyor.

3. Norveç

Huzurun ve güvenliğin neredeyse her boyutu için, Norveç, suçlar ve zulümlerden sıyrılan en güvenli ülkelerden biri olarak görülüyor ve bunun nedeni, insanların yaşamak için daha kolay ve daha güvenli olmasını sağlayan gerçek bir sosyal refah sistemine sahip olmasıdır. Norveç şüphesiz bazı sıkıntı ve suçlara tanıklık etti, ancak 5 milyondan fazla insandan sadece 20 kişi öldü ve Norveç, dünyanın en güvenli ve barışçıl yerlerinden biri olarak sıralamada yerini alıyor.

 

2. Hong Kong

Hong Kong’un her 100.000 kişide sadece 0.2 cinayeti vardır ve bu suçların oranlarının sınırlandırıldığı şey cinayetlerdir, ancak hırsızlık ve soygunlar neredeyse hiç yoktur. Bu nedenle, Hong Kong dünyadaki en düşük suç oranına sahip dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olarak sıralanıyor; Huzurlu ve sorunsuz bir hayat arıyorsanız, son derece cazip bir ülke haline gelebilir.

 

1. İsviçre

İsviçre, dünyanın her yerindeki en güvenli ülkeleri barındıran listelerin en üst sıralarına yerleşti, her zaman ülkeye dağılmış polis memurlarını bulacağınız için en güvenli ve sakin bir yer olarak değerlendirildi; Suç oranı nispeten düşüktür ve gerçekleşen tek şiddet eylemleri genellikle yabancılar tarafından gerçekleştirilir. Aksi halde vatandaşlar, ülkenin temsil ettiği şiddetsiz ve pasif atmosfere aşinadır.

Reactions

5
2
2
1
2
0
Bu paylaşıma zaten etkileşim yapıldı.