Dünyanın en iyi dizileri 2018 yılı tam listesi!

Lütfenoturum açveyakayıtpaylaşımları beğenmek.
Haberler

iMDb sitesinin, Temmuz 2018 güncel verilerine göre, birçok dizi severin takip ettiği veya izlemeyi düşündüğü dünyanın en iyi dizileri listesini sizler için hazırladık. Birbirinden sürükleyici 10 tane diziyi beğenilerinize sunuyoruz.

10. Stranger Things (2016– )

Herkesin herkesi tanıdığı küçük bir kasabada, tuhaf bir olay, bir çocuğun yok olmasına yol açan bir olay zincirini başlatır. Karanlık devlet kurumları ve görünüşte kötü niyetli doğaüstü güçler kasabayı bir araya getirirken, birkaç yerli halk, gözle karşılaşmaktan daha fazlası olduğunu anlamaya başlar.

 

9. Homeland (2011– )

Bir CIA operasyon yetkilisi olan Carrie Mathison, Irak’ta yetkisiz bir operasyon gerçekleştirdikten sonra gözetim altında. Sonuç olarak, terörle mücadele merkezine yeniden atanmıştır. Irak’ta, bir Amerikan esirinin El Kaide tarafından dönüştürüldüğü konusunda uyarıldı. Bir ABD Deniz Çavuşu olan Nicholas Brody, 2003’ten beri rehin tutulduktan sonra kurtarıldığı zaman, o da onun olduğu konusunda şüphelenir. Brody, eve bir savaş kahramanı olarak kabul edilirken, Carrie onu yakalamak için gerekli olan tüm olasılıkları göz önüne alır.

 

8. Atlanta (2016– )

Atlanta’da bulunan Earn ve kuzeni Alfred, rap sahnesinde dünyaya adım atmaya çalışıyor. Yol boyunca, ırk, ilişkiler, yoksulluk, statü ve ebeveynliğe dokunan sosyal ve ekonomik sorunlarla yüzleşiyorlar.

 

7. The Americans (2013–2018)

Bir çift derin kapaklı Sovyet casusu, çocukları, komşuları, iş arkadaşları ve arkadaşlarını kendi faaliyetlerinden tamamen haberdar olan tipik bir DC çifti olarak maskeler. Evde, kalıplaşmış çocukların stereotipik ebeveynleridir; işyerinde seyahat acentesi olarak poz veriyorlar; ama geceleri, bir sırdaş, sevgili olarak ağlarını örüyorlar. Şaşırtıcı derecede gerçekçi, izleyiciyi beyan edilmemiş bir savaşın gerçek maliyetini, kişinin inançlarını korumak için ne gerekiyorsa, buna değer olup olmadığını ve gerçekten de her iki taraf için de işe yaradıysa, düşünmeye zorluyor.

 

6. Twin Peaks (2017– )

Kuzeybatıdan kalma şirin bir kasabanın sakinleri, mezuniyet kraliçesi Laura Palmer şok edici bir şekilde öldürüldüğünde hayrete düşmüştü.

 

5. Westworld (2016– )

Westworld tipik bir eğlence parkı değil. Zengin tatilciler için tasarlanan fütüristik park, ziyaretçilerine robotik “ana bilgisayarlar” ile en önemli fantezilerini yaşamalarını sağlıyor. Bununla birlikte, robot konakçılar, insan bilinciyle benzer, ancak ayrılan bir yapay bilinç geliştirmişlerdir. Fantezinin ne kadar yasadışı olabileceği fark etmeksizin, parkın misafirleri için herhangi bir sonuç beklenmez; ama ödenecek bir bedel var.

 

4. Blue Planet II (2017–2018)

Ünlü Blue Planet belgeseli yayınlandıktan sonra David Attenborough, bu çığır açan “devam filmi / yeniden başlatmayı” anlatıyor. Blue Planet ll, küresel kirlilik ve iklim değişikliği ile insanlığın dünyadaki okyanuslar üzerindeki etkisine daha çok odaklanıyor. Bu seri, bir video belgeselinde daha önce hiç görülmemiş çeşitli devrimsel segmentlere sahiptir: yengeçleri ve onları sindirmek için hipnotize eden mürekkepbalığı, düşük uçan kuşları yakalamak için sudan sızan dev trevally ve yeni keşfedilen dans eden yeti yengeçleri.

 

3. The Handmaid’s Tale (2017– )

Din tabanlı bir otokrasi ülkenin çoğunu ele geçirdi ve ülkeyi Gilead olarak değiştirdi. Bu ülkede kadınlar ikinci sınıf vatandaşlar. Kaçmaya çalışan herkes cezalandırılır. Böyle bir kişi olan June, kocası ve çocuğuyla birlikte kaçmaya çalışırken yakalanan ve çocuksuz hükümet yetkilileri için çocuk taşıyan bir işçiye mahkum olmuştur. Bir elçi olarak June, Offred olarak yeniden adlandırıldı. Bu onun hikayesi.

 

2. The Crown (2016– )

The Crown, Kraliçe II. Elizabeth’e, efsanevi Başbakan Sir Winston Churchill ile bir ilişki kurarken, dünyanın en ünlü monarşisine önderlik etme ihtimali ile karşı karşıya kalan 25 yaşındaki bir kadın olarak odaklanıyor. İngiliz İmparatorluğu düşüşte, siyasi dünya kargaşa içinde ve genç bir kadın tahtı alıyor. Peter Morgan’ın ustaca araştırılan senaryoları, Kraliçe’nin kamusal cephenin ardındaki özel yolculuğunu cesur açıklıkla ortaya koyuyor. İstenen güç ve ayrıcalık dünyasına, Westminster ve Buckingham Sarayı’ndaki kilitli kapıların ardında karşılaşmaya hazırlanın.

 

1. Game of Thrones (2011– )

Westeros’un efsanevi kıtasında, birçok güçlü aile Yedi Krallığın kontrolü için savaşır. Çatışma erkeklerin krallıklarında patlak verdikçe, eski bir düşman bir kez daha onları tehdit etmek için yükselir. Bu arada, son zamanlarda gasp edilen bir hanedanlığın son mirasçıları, memleketlerini Dar Deniz’in karşısından geri almayı planlıyorlar.

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu paylaşıma zaten etkileşim yapıldı.