Dünyanın en iyi eğitim sistemi 2018 yılında nerede ve nasıldır?

Lütfenoturum açveyakayıtpaylaşımları beğenmek.
Haberler

Sadece birkaç on yılda, dünya ülkeleri bugünün gençliğine göre yönetilecek. Düşünceleri ve eylemleri, bildikleri ve deneyimledikleriyle şekillenecek, bir şekilde, bir ülkenin gelecekteki başarısının en iyi tahmin edicilerinden biri olacak şekilde, eğitim vereceklerdir. 2018 Eğitim için En İyi Ülkeler, eşit ağırlıklı üç ülke özelliğinden alınan puanların bir derlemesini kullanan algı temelli küresel bir anket: iyi geliştirilmiş halk eğitim sistemi, üniversiteye gitmeyi teşvik eder ve en kaliteli eğitimi sağlar.

 

5. Fransa

Fransa’daki eğitim,  ulusal müfredata dayanır ve 6 ila 16 yaş arası zorunludur. Çoğu öğrenci, okul öncesi eğitimden başlamakta ve birçoğu yüksek öğrenime devam ediyor. Felsefe Voltaire, Descartes ve diğer efsanelerin evinde önemli bir rol oynamaktadır. Her yıl, mezun olan öğrenciler standart bir felsefi makale olan Baccalauréat‘ı alırlar.

 

4. Almanya

Zorunlu eğitim öncesi anaokulu veya okul öncesi geçiş kavramı, Friedrich Froebel tarafından 1840 yılında Almanya‘da yapıldı. İlköğretimi dört sınıfta tamamladıktan sonra, Alman öğrencilere akademik performansa dayalı üç parçadan biri önerildi: bunlar için gymnasium üniversiteye yöneldi. “Realschule”, beyaz yakalı kariyeri için “Hauptschule” ise ticaret meslekleri içindir . Bu öğrenciler, belirlenmiş akademik hedeflere yerleştirilecek dünyanın en gençlerinden bazılarıdır.

 

3. Kanada

Kanada ‘daki ilköğretim ve ortaöğretim, 5 yaşında çocuklar için ücretsiz ve zorunludur. Anayasa, her ilin okulunu yetkilendirir, ancak merkezi bir eğitim yapısının olmayışının olumsuzluğu kanıtlanmamıştır. Kanadalı öğrenciler, OECD’nin Uluslararası Öğrenci Değerlendirmesi Programı’nda ortalamanın üzerinde puan alır. Quebec ise, öğrencilerin üniversiteye katılmadan önce, iki yılını özel bir profesyonel okulda tamamlamalarını gerektirir.

 

2. Amerika

ABD’deki halk eğitim sistemi, büyük ölçüde federal ve eyalet mülk vergileri yoluyla finanse edilmektedir. Ulusal Eğitim İstatistikleri Merkezi’ne göre, öğrenci anaokulundan liseye kadar 13 derece kaydeder ve mezun olan öğrencilerin yaklaşık yüzde 70’i yüksek öğrenime devam ediyor. ABD, en iyi 10 En İyi Küresel Üniversitelerden sekize ev sahipliği yapıyor.

 

1. İngiltere

İngiltere‘de okul katılımı 5 yaşından 16 yaşına kadar zorunludur. Öğrenciler ulusal bir müfredatın dört temel aşaması boyunca ilerler. Öğrencilerin OECD’nin Uluslararası Öğrenci Değerlendirmesi Programı’nda ortalama matematik ve okuma puanları vardı. İngiltere, ilk 10 En İyi Küresel Üniversitelerden ikisine ev sahipliği yapmaktadır.

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu paylaşıma zaten etkileşim yapıldı.