Elektrik sıkıntısı çeken bölgelerde kendi enerjisini üreten lambalar kullanılıyor!

Lütfenoturum açveyakayıtpaylaşımları beğenmek.
Haberler

Sadece bir kabloyu çekerek bir elektrik prizi olmadan ışık ve güç yaratabilirsiniz. Nowlight CEO’su Caroline Angus şöyle diyor: “Kabloyu çekmeye başladığınız anda talep üzerine anında güç üretiliyor. Sadece bir dakika çekerek bir saat kadar ışık ya da bir cep telefonunda 20 dakikalık konuşma süresi yaratıyor”. Maria kasırgasından sonra Porto Riko gibi elektriğe erişimi olmayan topluluklara yardım etmek için tasarlandı. Caroline: “Acil bir müdahaleye bakıyoruz, ister kasırga ortamında olsun, ister elektrik enerjisinin düşeceği bir depremden sonra.”

Elektriğin kıt olduğu Afrika bölgelerinde bile kullanılabilir. Caroline  devam ediyor: “Sahara altı Afrika’da, sabah 6:30’ta hava karanlık. Bu da yemek pişirmek veya akrepleri ve yılanları görebilmek açısından önem taşıyor”. Daha önce, gazlı lambalar, kolaylıklarından dolayı yaygın olarak kullanılmakta. Ancak bu lambaların sağlığımız ve çevremiz için ciddi riskleri vardır. Caroline diyor ki: “Bir yakıt teneke kutu ve bir açık alev, ki bunlar oldukça tehlikeli, kirletiyorlar, iç hava kirliliğine, öksürüğe, göz tahrişine neden oluyorlar ve devrilmeleri halinde de yanık riskine yol açıyorlar. Gazyağı lambalarının bu nedenle, şimdiki gibi çözümler ile neredeyse hiç bir benzerliği yok”.

En önemlisi, bu lambalar uygun maliyetli ve uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanmış. Caroline şöyle diyor: “Daha fazla fiyat duyarlı pazarlarda, 60 dolar civarında bir fiyattan satışa çıkarıyoruz. Tasarımın bir parçası da nasıl güvenilir bir şey yarattığınız, her türlü çevrede yıllarca çalışabilmesi ve daha sonra da uygun maliyetli olabileceği. Gerçekten de çok yönlü bir ürün, çünkü nerede olursanız olun talep üzerine güç üretmekte.

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu paylaşıma zaten etkileşim yapıldı.