Evsizler için elektrikli ve hatta sterilize UV ışıklı çadır!

Lütfenoturum açveyakayıtpaylaşımları beğenmek.
Haberler

Bu genç kızlar, sokaktaki evsizlere yardımcı olabilecek bir çadır tasarladı. Çadırların ışıkları ve usb portları var. Güneş enerjisi kullanımı açısından da çok önemli. Çünkü birilerinin cep telefonunu şarj etmesini ve kullanmasını sağlıyor: İş başvurusu yapmak, barınaklar ve çorba dağıtan yerler gibi kaynakları bulmak.

UC Berkeley öğrencisi Wendy Samayoa, “Bazı insanlar için elektrik ihtiyacının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Konut veya iş fırsatı bulmaya çalıştıklarında cihazlarını şarj etmek zorunda kalıyorlar” diyor. Ayrıca çadır, içeriyi sterilize eden bir UV ışığına sahip. Ve hatta çadır, bir sırt çantası içine bile toplanabiliyor.

Kızlar, gitgide çoğalmaya başlayan yerel evsiz nüfusu gördükten sonra yardım etmek için kendilerine ilham verdiler. Wendy, “Her zaman evsizlere yardım etmek benim için bir tutku oldu” diyor. Çadırı yapmak için kodlama, dikiş ve 3 boyutlu baskı kullandılar. Wendy diyor ki, “Biz 3d yazıcıda küçük bir plastik kutu tasarladık ve sırt çantasına konulduğu zaman gün boyunca şarj olabilir. Sonra gece olduğunda, bir telefonu şarj etmek ve led ışıkları açmak mümkün. Ekibimizde bir malzeme grubu, bir yapı grubu ve bir de güneş paneli grubu vardı “.

Bilim ve mühendislik işçilerinin sadece % 29’u kadın. Ve latinler bu kısmın sadece % 6’sı. Bunun gibi daha fazla fikir ve kıza ihtiyacımız var.

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu paylaşıma zaten etkileşim yapıldı.