Geceleri bacak ağrısından uyuyamıyorum! Gece bacak ağrısı nasıl geçer?

Lütfenoturum açveyakayıtpaylaşımları beğenmek.
Haberler

Bir çok gece, uyutmayan bacak ağrılarınızdan dolayı uykularınız kaçmış olabilir ve bu kaçan uykularla beraber, rahat bir uyku uyumanın ne denli zor olabileceğinin değerini biliyor olmalısınız. İşte bu ayak ağrıları, uyku uyutmayacak duruma geldiğinde bir şeyler yapmanın sırası geldi diyorsanız sizlere sunacağımız bu önerilere bayılacaksınız!

 

Bacak ağrları, yaklaşmadan önce genellikle bir belirti göstermez ve herkesin başına gecenin ortasında bile gelebilir. Bir çok sebepten dolayı ortaya çıkan bu bacak ağrıları; genellikle uzun süre oturulduğunda, beton zemin üzerinde çok fazla ayakta durulduğunda ya da hareket halinde olunduğunda, ağır çalışmalar ve fazla yüklenmeler sonucunda ya da uygun bir posizyonda oturulmadığında karşımıza çıkar.

 

Ayrıca; hamile, diyabet, alkol sorunu ya da parkinson rahatsızlığınız var ise bu bacak ağrıları çok daha sık yaşanmakta olup susuz kaldığınızın da göstergesi olabilir.

 

İşte geceleri bu gibi durumlarda ağrılarınızın geçmesini sağlayan öneriler!

 

Paleoblog ( http://www.paleoblog.org/leg-cramps-and-the-paleo-diet/ )

 

Gecelerin sihirli dokunuşları!

Bacaklarınızda yaşadığınız ağrılara en etkili çözümlerden biri de yapılacak bir masajdır! Dik oturarak, ayaklarınızı önünüze serdiğinizde; ağrı olan bölgeye, ayak parmaklarınızdan ağrıları atar gibi uygulanacak masaj, ağrıyı hafifletmek için en etkili yöntemlerden biri. Bu masaj sırasında bacaklarınızı ve ayaklarınızı da yavaş hareketlerle esnetmeyi unutmayın.

 

Almanac ( http://www.almanac.com/blog/home-health/natural/nighttime-leg-cramps-how-prevent-and-treat )

 

Kısa ve etkili gece yürüyüşleri!

Yaşadığınız ağrılar sonrasında yapacağınız kısa süreli yürüyüş, bacaklarınızdaki kas kasılmalarını gevşetecek ve ağrılarınızı dindirecektir. Bulunduğunuz ortamda, odanızdan çıkamıyorsanız bile önemi yok. Odada yapacağınız ufak yürüyüşlerle bu güzel ritüeli gerçekleştirebilir, ardından derin bir gülümseme ile uykunuza devam edebilirsiniz. 🙂

 

Life Extension ( http://blog.lifeextension.com/2011/09/how-to-manage-restless-leg-syndrome.html )

 

Ağrılara sebep olabilecek koşulların kontrol edilmesi!

Bacak ağrılarına sebep olabilecek diğer etmenlerden bazıları da mevcut uyku durumunuzda maruz kaldığınız; rahatsız yatak, koltuk, ayakların yukarıda ve ya düzensiz duruşu, battaniye, yorgan, ya da çarşafın ayakları sıkıştırması gibi uygunsuz koşullardır. Gece başınıza gelen bu ağrı sonrası yattığınız yeri ve ayaklarınızın düz şekilde ve herhangi bir etkide olmadığını kontrol edin.

 

Naturally Yours ( http://naturallyyoursblog.blogspot.com/ )

 

Hardalın gücü adına!

Bütün bunlar sonrasında; herhangi bir rahatlatıcı sonuç alamıyorsanız, sosundaki yüksek sodyumla potasyum eksikliğine “Ben buradayım!” diyebilen hardal‘ın sarısından bir yemek kaşığı alarak ağrılarınızın azaltmanız mümkün.

 

Tabi her ne olursa olsun; ciddi olduğunu düşündüğünüz durumlarda, ilgili hekimlere gidip kontrollerinizi yaptırmanızı öneririz.

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu paylaşıma zaten etkileşim yapıldı.