Mental sağlık konseptiyle hizmet veren bir kahve dükkanı açıldı!

Lütfenoturum açveyakayıtpaylaşımları beğenmek.
Haberler

Bu kahve dükkanı düşündüğünüz gibi değil. Çünkü asıl amacı hayat kurtarmak. Hope For The Day kurucusu ve CEO’su Jonny Boucher anlatıyor: “Bir fincan kahve ile her gün, akıl sağlığı konusu hakkında konuşmayı normalleştiriyoruz”. Personel zihinsel sağlık ilkyardımı konusunda eğitildi ve müşterileri barda oturmak ve baristalarla sohbet etmek için teşvik ediyorlar. Jonny devam ediyor: “Bu konuşmayı başlatıcı bir şey. Ve herkes birer arkadaş gibi ki bu başka yerlerde genelde nadir bir durum”.

Kahve dükkanı aslında zihinsel sağlık hizmetleri sunmazken, konuşmalar başlatılıyor ve insanları yardım yönünde yönlendiriyor. Ayrıca kârların % 100’ü intiharı önleme ve zihinsel sağlık eğitimini desteklemekte. Böylece insanlar sadece kahve için uğramıyorlar. Jonny diyor ki: Bu insanlarla tanışmakla ilgili birşey, bize gelmelerini beklemek için değil. Bunu müzik, sanat, yemek pişirme, her ne olursa olsun, insanların sevdiği ve önemsediğini bildiğimiz bir şeyler aracılığıyla yapabiliriz. Alkol endüstrisi ile de çalışacağız, kahvede yaptığımız gibi, bira  şişesi için de bir çalışma yapmıştık. Bir bourbon şişesi üzerinde de bu çalışmalardan yapmak istiyoruz”.

Bunun gibi yardımlar hiç bu kadar önemli olmamıştı. Amerika’da intihar oranları son 30 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Jonny anlatıyor: “Hayatımda 16 insanı intihar yüzünden kaybettim, ve tabii ki hepsini kurtaramam, ama diğerlerinin bu konuşmalar için gerekli donanıma sahip olmasına yardımcı olabilirim. Neden sessizliği kırmak için bir şey yapmayalım? Neden başka bir ünlünün hayatına son vermesinden sonra, sadece bu durum hakkında konuşuluyor?”.

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu paylaşıma zaten etkileşim yapıldı.