Özel durumu olan çocuklar için özel salıncaklar parklarda yerini alıyor!

Lütfenoturum açveyakayıtpaylaşımları beğenmek.
Haberler

Bu salıncaklar, oyun alanında hiçbir çocuğun dışarıda kalmamasını ve bunları kullanmanın, kaymayı, takılmayı önlediği kadar salıncakta sallanmasını kolaylaştırıyor. Geleneksel salıncaklar genellikle tekerlekli sandalyeli kişiler için bir seçenek değil. Unlimited Play kurucusu Natalie Blakemore diyor: “Oyun alanına Zach’i getirmiştim ve çok fazla şey yapamayacağını biliyordum ama en azından onu bebek salıncaklarından birinde oynayabileceğini düşündüm. Yeterince gövdesi ya da boyun desteği yoktu”.

Ve ABD’deki 2,8 milyon okul çağındaki çocuğun bir engeli olsa da, çoğu oyun alanı onlar için herhangi bir ekipman sunmuyor. Magical Bridge ortak kurucusu Jill Asher ekliyor: “Hepimizin oynamak için bir yere ihtiyacı var. Yetenek veya sakatlık ne olursa olsun, herkes için oynamak mümkün olmalı”.

Oyun çocuklar için çok önemli. Sosyal beceriler inşa etmek, kararlar almayı öğrenmek ve sağlıklı kalmak için bu faydalar özellikle engelli çocuklar için önemlidir, ancak yarar sağlayan tek kişi onlar değildir. Kapsayıcı oyun grupları tüm çocuklara çeşitlilik ve kabul konusunda eğitim verebilir.

Natalie sözlerini şöyle bitiriyor: “Oyun alanı boyunca Zach’in neden farklı olduğu hakkında konuşulmasını teşvik etti ve biz de bunu sevdik. O çocukları da, Zach’in tıpkı diğer her çocuk gibi olduğunu bilmeleri için eğitmek istedik. Sadece onun bedeni diğer çocuklardan farklı”.

Ve bunun gibi daha fazla oyun alanlarına ihtiyaç var.

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu paylaşıma zaten etkileşim yapıldı.