Rüyada dizlerine vurarak ağlamak ne anlama geliyor?

Lütfenoturum açveyakayıtpaylaşımları beğenmek.
Haberler

Rüyalarda mutlu olduğun anlar bir yana dursun, bazen de kendini ağlayarak ve hatta dizlerine vurarak ağlayarak bulduğun zamanlar da olabilmektedir. Büyüklerimizin de çoğu zamanlarda rüyalar hakkında söylediği gibi; rüyada ağlıyorsan, güleceksindir tabirini bir yana koyup detaylı bir şekilde rüyada ağlamayı senin için araştırmak istedim.

Her şeyden önce rüyada ağlamak, birikmiş olan dertlerin nihayetinde gün yüzüne çıktığına işaret edecektir. Uzun zamandır beklenen doğru zaman sonunda gelecek ve rahatlama evresine başlanmasına delalet edecektir. İşin en ilginç püf noktası ise; rüyada ağlandığı zaman dizlere vurulmasıdır. Çünkü bu mevcut duruma çok farklı bir anlam taşıyacaktır.

Rüyada ağlamak ne anlama geliyor?

Biraz rüyada ağlamaya değilenim, eğilelim. Çünkü dizlerine vurarak gerçekleştirilen bu esas olay neyin habercisi olduğunu bilmekte ve biraz hatırlatmakta fayda olacaktır. Ağlamak, vücudun ihtiyacı olan bir durumdur. Türk erkeklerinin her ne kadar kendini çekeceği bir durum da olsa ağlayan adam samimi adamdır. Ağlayan kadınların samimi oldukları kadar, erkeklerin de samimiyetinn göstergesidir.

Eski zamanlarda ağlamak zayıflığın habercisidir çünkü ataerkil toplumların baskısı neticesinde erkekleri kadınlardan ayıran baskıların olduğu da bir gerçektir. ( Bana soracak olursanız ki eşitlikçi bir insanımdır. ) Eski dönemler erkeklerin üzerine düşen fiziksel yüklerin günümüzde değersizleşmesi harika bir olaydır. ( Nihayet! ) O vakit; ağlamayı bir erkek ya da kadın olarak düşündüğümüzde sakın ha sakın zayıflık, kaybetmişlik gibi algılamak doğru olmaz.

Rüya tabirlerinin yanı sıra yorumlamanın felsefi bir boyutu da olduğunu unutmamak lazım. Onca rüya tabiri sitesini dolaştığım vakit, bir kitaptan toplanan cümlelerin her yere dağıldığını fark ettim. Bu sebeple nerede ve ne şekilde rüya tabiri aratırsanız aratın samimi olmasına özen gösterin. Şimdi gelelim daha da detaylara inmeye…

Rüyada dizlere vurmak, feryat etmek ve bağırmak

Dizlerine vurarak ağlamak, rüyada görülen normal ağlamanın aksine senin yapacağın bir şey sonucunda huzura, refaha, mutluluğa ereceğine işarettir. Yani; sanılanın aksine, ( diğer rüya yorumlarını bir kenara bırak ) beklenen zamanı senin belirleyeceğin aşikar ve bu da senin cesaretli, istekli ve umut dolu bir döneme girdiğini sembolize ediyor.

Ağlamayı dizlere vurarak desteklemek aynı zamanda tetiklemenin de habercisi olduğunu unutma. Söz konusu durumda uzun zamandır birikmiş bir sıkıntın, beklentin artık hakim karşısına çıkıyor diyebiliriz. Artık teraziye hazırsın ve vermiş olduğun o sessiz kaldığın ağır başlı ödünlerinin hakkını arayacak ve sonunda her şeye rağmen elinden geleni yaptığının huzuruyla ve en önemlisi iyi niyetinle bu düşüncelerinden arınarak rahatlayacaksın.

Unutulmaması gereken bir durum, senin de fark ettiğin üzere kimse hatasız değildir. Uzun süren bu beklentin ya da gündeme çıkacak olan düşüncenin için de senin de haksız olduğun payları unutmaman gereken bir durumdur. Ağlamak muhteşem bir samimiyetin ve aynı zamanda karşılıklı empatiden ziyade karşı tarafa kendini, kendin olarak sunduğun zamanlardır. Dizlerine vurarak ağlaman ise karşı tarafın sessiz kalacağına sen kendi kendini tetikleyeceğine yorumlanabilir.

Öyle ki; kendini yakın zamanda huzura hazırlaman için içindeki iyi niyetin var olduğunu unutmaman gerekecek. Hal böyle olunca da rüyandaki bu muazzam anlamı fark edeceksin ve bu durumu arkadaşlarına da paylaşarak bilgilendireceksin. Kendini yavaş yavaş hazırlayacak ve sonunda beklenen zamanla beraber yüzünde gülümsemelere neden olacaksın.

Son olarak eklenmesi gerekirse de rüyada dizlerine vurarak ağladığın kişi ya da kişiler de önemli. Ayrıca bu kişi ve kişiler dışında bir nesne ya da varlık ta olabilir. Bununla ilgili bana twitter üzerinden de ulaşabilirsin. Ancak genel anlamda toparlamam gerekirse “Ağlamak” güzel bir durumdur. Huzurlu bir geçişe ön adımdır. Sakin olman ve kendini hayata güzel niyetlerinle bırakman için çok ama çok önemli bir dönemdir.

Yakınlarının desteğini alarak bu süreci harika bir şekilde atlatabilirsin. Unutma, yapıcı olman da çok önemli. İnsanların sana karşı olan eleştirilerine açık ol ve kendini kendinle baş başa bırak. Yaşadığın süreçler sonrasında bakış açını iyi anlamda değiştirecek bir olaya hazırlan ve benim sana güzel düşüncelerle ulaştığım gibi sen de başkalarına bu güzellik te ulaşmaya başlayabilesin.

Sevgiyle ve huzurla kal, güzel insan….

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu paylaşıma zaten etkileşim yapıldı.