Rüyada kelepçe görmek, takmak, çıkarmak, kırmak ya da kurtulmak! – Filozofor Yorumu!

Lütfenoturum açveyakayıtpaylaşımları beğenmek.
Haberler

Merhabalar, rüyada kelepçe görmek ile ilgili bütün gördüklerinizi, sizlerin de soruları üzerine elimizden geldiği kadarıyla en ince ayrıntısına kadar sizler için araştırdık ve derledik. Bu yazımızda başlıkları dikkatlice okumanız ve sizlerinde bildiği üzere; rüyada aslında sadece kelepçe görülmesinin farklı bir anlam olmasının yanı sıra kelepçe ile beraber yapılan eylemlerin çok daha farklı manalara gelebileceğini unutmayın.

O yüzden rüyada görülen bu kelepçenin nasıl bir şey olduğunu, kimin taktığını ya da bu kelepçe ile neler yapıldığını araştırmanız her şeyden önce çok ama çok önemli. Şimdi sizler için hazırladığımız bu başlıkları detaylı bir şekilde okuyun ve gerçekten kelepçe ile ilgili diğer sitelere nazaran çok daha doğru ve detaylı bir yorum yaptığımızı anlayabilin.

Rüyada kelepçe takmak

Rüyada görülen kelepçenin takılması hali hazırdaki sıkıntılarınızın cereyan edeceği yani gündeme geleceği anlamına gelir. Bir çok sitede bakacağınız rüyadaki kelepçenin tabiri aslında kısa ve öz anlatılmanın yanı sıra; dert, keder, sıkıntı veya üzüntü olarak yorumlanır.

Halbuki kelepçe takmak, başlı başı bir eylemin farkındalığıdır. Stres ve keder gibi durumların olabildiği bir durumda bunlarla yüzleşeceğinizi temsil eder. İyi yorumlanması gereken durumlardan biri olan kelepçenin takılması biriktirdiğiniz düşüncelerin ve sürekli ertelediğiniz ya da üzerinde durmak istemediğiniz olaylarla yüzleşmeye yorulur.

Bu durumu şu şekilde de yorumlamak gerekirse; artık bazı şeyleri masaya koymanın ve oturaklıca düşünmenin vaktinin geldiğini söyleyebiliriz. Çünkü rüyada gördüğünüz kelepçenin sizi sıktığını düşünüyorsunuz ve bundan artık kurtulmanın vakti geldiğini iç dünyanız size anlatıyor.

Sözleyeceğimiz en güzel şeylerden biri de; artık kabullenme ve aydınlanma evresinde olabilirsiniz. Kimse kusursuz değildir, önemli olan kusurlarınızın farkına varıp iyiye yorup ardından güzel başlangıçlara yönelecek enerjinin zaten siz de mevcut olduğunu bilmenizdir.

Şimdi bütün bunların yanında sadece kelepçe takmakla kalmayan rüyanızı ( en azından ben öyle düşünüyorum ) diğer başlıkları da incelemenizi öneririm.

Rüyada kelepçeden kurtulmak

Kelepçeden kurtulmak yukarıda da bahsettiğim takılan kelepçenin sonrasında ki eylemlerden biridir. Hali hazırda şu zamana kadar yapmış olduğunuz sıkıntılar, engeller ve kederleri artık aşacağınızı temsil edecektir. Bu durumda; artık kendinizi bilmeniz, bazı durumları kabullenmeniz ve bunun neticesinde sevgi, saygıyı kendinize başkalarına esirgemediğiniz dönemlere geliyor olduğunuzu bilmeniz gerekecektir.

Yukarıda da bahsettiğim kelepçe takılmasının yanı sıra; kurtulmak mevcut durumdan sonraki evreyi işaret eder. Yani rüyada kelepçe gördüp takmakla, rüyada kelepçeden kurtulmanın farklı anlamları olduğunu, bu detaylı yazımdan sonra anlamış olmanız gerekecektir.

Rüyada görülen bu kurtuluşun çok önemli bir süreci olacaktır. Bu süreci en kısa zamana indirmek için anahtar kelimeniz; kabullenmek olacaktır. Kabullenmenin arından sitem edilen, engel olarak görülen kişi ya da düşüncelere de saygı ve anlam katılması bu süreci inanılmaz derece hızlandıracaktır.

Sonrasında yapılacak; erdem, sevgi ve huzur, rüyadaki gördüğünüz kelepçeden kurtulmanın vereceği dayanılmaz hafifliğini ve mutluluğunu yaşayacağınız durum olacaktır. O vakit sabrınızı tutun ve bu güzel süreçten, olgunlaşmış ya da daha da olgunlaşacak olan karakterinize ışık tutun.

Rüyada kelepçelenmek

Umuyorum başlıkları bulup direk buradan yazıyı okumaya başlamıyorsunuzdur. Çünkü rüyada direkt olarak kelepçelenmek anlamını öğrenmeden önce kelepçenin de anlamını bilmeniz gerekiyor ve bunu yukarıda detaylı olarak anlattığımı hatırlamak isterim.

Rüyada kelepçelendiğini görmek ya da kelepçe takılması

Bu olayı çok daha farklı bir boyuta itenlerden biri. Mevcut olan değil de, şu zamana kadar gündeme getirmediğiniz ya da fark etmediğiniz ancak bildiğiniz ya da bildiğinizi düşündüğünüz engelleri, sıkıntıları ve kederi başkasının size hatırlatmasını ve bununla beraber bu sürece gireceğinize dalalet edecektir.

Bu sıkıntıları kötü bir anlama yormayın. Bunlar yüzleşmeniz gereken ve çok güzel bir şekilde atlamanız için harika işaretler. Rüyada görülen kelepçelenmek size bu duruma hazırlıyor ve yapılması gereken durumu daha da detaylı bir şekilde öğrenmenize sebep veriyor.

Mesela; bu yazıyı okumanızı sağladı değil mi? İşte rüyanızda görülen şeyleri merak eden temiz kalpli sen, içini rahat ettirmen ve gerçekten içindeki iyi niyetini kendine hatırlatmanın zamanı geldi. Başkası tarafından söylenenleri, inkar etmek yerine erdemlice düşünmen ve ona göre kabullenme süreci ile her şeyi tatlıya bağlayabileceğin bu dönemin sonrasında harika bir aydınlanma evresine girebileceğini unutma.

Engeller, çözümlerini bulamadığınız sürece engel olarak kalacak olduğunu unutmayın! Çözümler, yapıcı olmaktan geçer. Yapıcılık ise; kültür, saygı, erdem ve sevgi beraber güçlenecektir. O yüzden, kendinizi sevin ve kendinizi sevdiğiniz kadar başkalarını da sevmeye en ama en önemlisi saygı duymaya yönelin.

Kelepçelenmek sonrası sizin de fark edeceğiniz, askıya aldığınız durumlarla yüzleşip içinizi daha da rahatlayabileceğiniz, tertemiz bakabileceğiniz bir dönem için harika bir süreç olabilir. Bu süreci sizlere söylediğim bu durumla beraber iyi şekilde değerlendirmeye ve insanları aşağılamak, ya da kötülemekten ziyade yapıcı sonuçlarla seviyenizi bir adım daha artırabilin.

Rüyada kelepçeyi çıkarmak

Burada dikkat edilmesi gereken çıkarmak kelimesini aratmış olman. Bana sorulan sorular arasında; kurtulmak, kırmak gibi durumlar vardı ki bunları da diğer başlıklarda detaylı ve güzel şekilde inceledim ve incelemeye devam ediyorum.

Sizlerin de fark edeceğiniz üzere; kelepçeyi çıkarmak tamamiyle sizin tarafınızdan yapılan bir süreç. Yukarıda bahsettiğim, rüyada kelepçe görülmesi sonucunda yüzleşilen sıkıntı ve engellerin aşılmasında tamamiyle sen ve senin iç dünyan başa çıkabilecek yeterliliğe sahip olduğunu bilmen gerekiyor.

Yani yaşanılan bu engeller, kederler ve stresli durumlardan kurtulmanın yolu kendinle yüzleşmekten geçiyor. Bunlarla beraber tavsiyem; bir süre yalnız kalınması üzerine olacaktır. Yalnızlık depresyon ve keder ile ilgili anlaşılmasın. Bu süreçte kendinle baş başa kalıp, konuşup hatta ve hatta arınmanın vermiş olduğu huzurla mevcut zincirlerini kırmanın zamanı olduğunu anlayacaksındır.

Uzun süredir biriktirilen bu sıkıntıların atılmasının ne kadar kolay olduğu ve sonrasında söylenildiği gibi; kuş gibi hafiflemek deyimi üzerine harika oturacaktır ki söylemiş olacaksın. Çok önemli kelimeler; saygı! , sevgi! ve anlayış. Yapıcı olman gereken ve en önemlisi kabullenme sürecin ( bu kabullenme olayını derin olarak anlaman gerekiyor ) ile beraber sakinliğini koruyarak bu süreci harika bir şekide hızlandırabilir ve istediğin, arzuladığın o hedefler için artık hazır olduğunu hissetiğin sürece girebilirsin.

Bilgi çok önemlidir. Bilgi paylaştıkça güzeldir ancak bilgi istendikçe paylaşılmalıdır. İnsanların gözüne sokulan bilginin değeri, talep halinde olunduğu zaman verilenden çok ama çok farklıdır. Öyle ki; şu an benim paylaştığım bu bilgileri durduk yere sana açıklamıyor, sen bu bilgiye ulaşmak istediğin için benim tecrübelerimi ve yorumlarımı okuyorsun.

Kelepçeyi çıkarmak için bilmen gereken tek şey ise; nasıl çıkarılacağıdır değil mi? O vakit; ilim ve irfana duyduğun saygı ve sevginin peşinden giderek bu süreci atlatabileceğin anahtar kelimeler ve hisler oldukça sırtının yere gelmeyeceğini bilesin. Huzur ve mutluluk yakında.

Aslında hali hazırda olan bu huzur ve mutluluğu kabullenmek için sorman gereken soruların yanıtlanmasının zamanı geldi. Huzurun ve dünyadaki bütün çeşitliliğin güzelliğini yaşaman dileği ile güzel insan.

Rüyada kelepçe kırmak

Yukarıda da belirttiğim üzere; rüyada kelepçe çıkarmak ve kırmak arasında bazı ufak farklılıklar var. Bunların dışında çıkarmakta yazmış olduğum detaylar incelenebilir. Ancak kelepçe kırmak biraz daha eylem gerektiren bir durumu teşkil ettiği için ayrıca anlatmak isterim.

Kelepçe kırmak, çıkarmaktan ziyade zorla yapılmış durumların, eylemlerin ifadesidir. Uzun zamandır yaşanan engeller, streslere ve endişeler kişinin sabrını zorlamak üzere olabilir. Bu durumda rüyada kelepçeyi kırmak, bir isyanın da habercisi olacaktır. Haliyle yorulmuş bir durumda olabilirsin ve hatta haklı olduğunu düşündüğün durumlar da yok değil. Ancak düşünceleri irdelediğimiz zaman yapıcı olarak atılan hamlelerin değeri daha da anlaşılıyor.

Kırmak eylemini doğru ve akıllıca gerçekleştirdiğimizde görülen rüyanın güzelliği de ortaya çıkıyor. Burada bilinmesi gereken önemli noktalardan biri de bilgi. Bilgisizlik insanı şiddete sürükler. Buradaki kırma eylemini de bilgi nazarında yapılan şiddetsiz bir eyleme yorduğumuzda harika bir sürecin başlayacağını söyleyebilirim.

Yapmamız gereken açık. Yukarıda da belirtiğim gibi yapıcı olmak, sabretmek ve anlayışın sevgiyle büyüdüğü bir duruma girilmeli ve artık bu harika dönemden başarıyla çıkmalı. Muhteşem bir rahatlamaya geçilecek bu çok açık. Şu an bu yazıyı okuyorsan da ihtiyacın olan bilgileri de alıyorsundur. Zaten rüyamızdaki bilinçaltımız bizi bilgiye, sürece ve inanca doğru adım adım yaklaştırıyor.

O vakit güzel insan, yakındır. Sessiz ve sakin bir süreçle beraber dinleyeceğin huzurlu müzikler eşliğinde ve kafanı boşaltmak istediğin anlarda kendinle baş başa kalıp hayatı sevebileceğin şeyleri fark etmek için altın dönem! Çok yakında kelepçe olarak tabir ettiğin düşüncelerden, durumlardan kurtulacaksın ve ihtiyacın olan her şey sende var. Biliyorum ki; önüne koyduğun ketler yani engeller var. İşte bu engelleri artık aşmanın zamanı geldi.

Bunları aşmak için yapman gereken çözümü sevgi eşliğinde, hayata barışık bir şekilde bulmak. Çözüm bilgidir. Araştır, tıpkı şu an bu yazıyı okuduğun gibi sıkıntılarını araştır. Biliyorsun ki bu zamandan önce insanlar internet haricinde bilgiye kısıtlı kütüphanelerden ulaşıyordu ve bütün yaşadıklarına rağmen çözüm er ya da geç geliyordu. Şu an bu durum çok ama çok daha değerli olabilecek şekilde hızlı olarak gidiyor.

İlim ve inanç, mevcut sıkıntılarını sana rüyanda aşabileceğini söylüyor. Artık rüyanda kendini telkin ettiğin gibi, yani kelepçelerini kırma vaktinin geldiği gibi hareket etmenin zamanı. Yapıcı, saygılı ve bilgi eşliğinde hayatı severek bu durumu yaşayacak ve harika bir döneme gireceksin.

Rüyada kelepçeli altın bilezik görmek

Kelepçeli altın bilezik görmek çok sık rastlanılan ve sorulanlardan birisidir rüyalar aleminde. Kelepçe takılması ile ilgili olan başlığımızda da yorumladığım üzere; yüzleşilecek bu sıkıntıların altın bilezik şeklinde bereketli bir hal alacak radikal kararlara vesile olması içinizi rahat ettirsin.

Yani; gördüğünüz altın bilezik, kelepçedeki sıkıntı ve engellerinizle yüzleşeceğinizin sonucunda; aslında stres ve sıkıntının olmadığı, görmüş olduğunuz engellerin de sizin tarafınızdan büyütüldüğü sonucuna varacağınız anlamına gelecektir. Bütün bunların sonrasında da gerçekten bereketli ve uzun zamandır istediğiniz bir geliri temsil edecektir.

Bu durumda sizlere önerim; yüzleşeceğiniz bu engelleri, sıkıntıları ya da stresli durumları mutlaka yapıcı bir şekilde atlatmanız, çevrenizle özellikle yakınlarınızla üzüntü duyduğunuz dialoglar var ise mutlaka ama mutlaka kendinizi kabullenip onlara beyaz bayrakla, gülümsemeyle yaklaşmanız gerektiğini anlamanız gerekiyor.

Sevgi ve samimiyet bütün kapıları açacaktır ancak siz kendinizi kabul ettiğiniz sürece. Kelepçeniz ve altın bileziğin bu duruma dalalet ettiğini ve gerçekten bu yazıyı okudukça ne kadar detaylı ve derin rüya tabirinde bulunduğumu fark ettiğinizde inancınızın bir o kadar daha artmasını dilerim.

Ayrıca belirtmek isterim ki; rüyada kelepçeli altın bir bileziğin takılması aynı zamanda alınacak radikal bir kararla ( tabi bu kara öncesi yaşanan stres, kısıtlanma ve endişe iç güdülerinin arınmasından sonraki dönem ) refah, mutluluk ve huzurun yanı sıra gelir ve bereket dolu bir döneme gireceğiniz de mümkün.

Bu radikal karar; evlilik olur, iş olur ya da bir macera olabilir. Üzerinde uzun uzun düşünülen bir süreci temsil eder. Uzun zamandır bu konuya stresli ve engel teşkil edecek ve sıkıntılar doğruacak bir durum gibi bakmış olabilirsin. Ancak bu durumdan arınabilir ve bu gibi güzel süreçlere de girebilirsin.

Rüyada kelepçe bilezik takmak

Altın kelepçeli bilezik takmak ile ilgili yukarıda belirttiğim durumların yanı sıra kelepçe bilezik takmanın da altın olabileceğini düşünüyorum. Rüyada görülen gümüş kelepçe bilezik te durumun aynı boyutundadır. Altın ve gümüş arasında da mevki farkı yoktur. Kimilerinin de gümüşü tercih edeceği unutulmamalıdır.

Bunu söylememdeki sebep; rüyada bilezik takmak ayrı kelepçe bilezik takmak ayrı olduğudur. Ancak yaptığın aramada ne tür bir blezik kolduğunu aratmamandan dolayı buna önem vermeyen tamamiyle sonuca yönelik bir yaklaşımının ağır bastığıdır. Seni tebrik ederim. Düşüncelerin ve rüyanda gördüğün bu bilezik mevcut durumunubaştan aşağı masaya koymak istemenden dolayıdır.

Düşünmüş olduğun engeller bu durumu biraz farklı boyuta götürüyor. Aslında; sana vadedilen bir teklif olmuş olabilir. Yukarı da da belirttiğim üzere; evlilik, iş ya da bir macera sürecine girebileceğini ve bu durumda yaşadığın kaygılar, kısıtlanmalar ön plana geçmiş olabilir.

Her şeyden önce rüyanda gördüğün bu sürecin seni hazırladığını unutma. Yüzleşmek her şeyden önce erdemlik gerektiren ve bu tür durumları sorgulamanı ve bunun sonucunda yapıcı kararlar almanı sağlayacaktır. Hiç üzülme! Anahtar kelimelerin; yapıcı olmak! , sevgi beslemek ve bütün bunları güçlendiren saygı olacaktır. Bunları düşündükçe vereceğin karar ve kelepçe olarak bilinçaltındaki engeller ve stresleri aşabilirsin.

Bir nevi; nadas döneminde olduğunu söyleyebilirim. Sıkıntılı bir süreçten ziyade tamamiyle güzel bir dönemin arifesindesin. Sorgulamak biz insanların yapabildiği en güzel şeylerden biridir. Bizleri bu denli ayırt edebilen ve bu noktalara ve hatta daha da yüksek noktalara ulaştıracak olan da budur. Sen zaten bunu en iyi kullananlardan birisin ve bu dürtünle beraber bu durumu en güzel şekilde atlacak olanlardansın.

Kötü bir olayın olmadığı, tamamiyle rüyada taktığın kelepçeli bileziğin senin için güzel bir şeye dalalet ettiğini ancak bunun öncesinde iyice oturup düşünmen ve soruları yanıtlaman gerektiğini bilmen gerekecektir. Hal böyle olduğu için her türlü konuyu konuşmaktan ve bu konuları konuşurken güvenebileceğin ve seni en iyi tanıyan sana ( kendine ) sorup yanıtlama vaktin gelmiştir.

Bu süreci en hızlı şekilde atlamanı sağlayacak en güzel şey de pozitif olmak. Dünyaya güzel bir şekilde bakmaktan geçecek. Haberler, ekonomi ya da tanık olduğun bazı şeyler canını sıkmış olabilir ancak dünyada o çok güzel şey oluyor ki sadece bunları bilmek gerekiyor. İnancını güçlendirip ve var olan kaygılarını azaltıp harika bir döneme gireceğini bil. Endişe duyma. Yakındır güzel insan, yakındır…

Son olarak eklemem gerekirse; bu arınma sonrasında karşına çıkan ya da çıkacak olan seçenekleri değerlendirip ya değerlendirmemek gibi bir durum olacağını kafandan çıkarman şart. Yani iç sesini dinlemen gerekecek. İç sesin en doğru olanı söyleyecek. Vereceğin kararı kendinle yüzleştikten sonra alacak olman ve sonrasında huzura ermen yakındır. Gülümse ve yakınlarından aldığın o güzel enerjileri almaya devam et ve sarıl. Sevgi en güzel anahtardır. Sevgi huzuru da getirir. O vakit; her şey güzel olacaktır.

Rüyada kelepçe bulmak

Son olarak rüyada kelepçe bulmak üzerine bir şeyler anlatmak isterim. Kelepçelenmek durumunun yanı sıra, bu durum da çok yaşanan rüyalardan biri. Özellikle sona saklmamanın da bir nedeni var. Rüyada görülen bu kelepçe özellikle bir yerlerde bulunduğu nasıl bir anlam katıyor olduğunu anlatmak için yukarıda belirttiğim detayların okunmasını istedim.

Bu durumda bulunan kelepçe, bir çok şeye sebebiyet verebilir. Çünkü bir şeyi bulmak bütün yaşanacaklar habersiz bir şekilde karşılaşmak gibi bir durum halini alabilir ve bu da yeni maceralara, olaylara sebebiyet verir. Bulmak seçenek sunar. Onu almak ya da olduğu gibi bırakmak her şeyi açıklar.

Yolda yüklü bir miktar para buldunuz diyelim. Karakola mı bıraksınız yoksa alır kendiniz için kullanır mısınız? Kısmet bana güldü, şans ayağıma geldi der iseniz, sonuçlarına da katlanırsınız. Rüyada kelepçe görmek kötü bir durum olmasa da bir çok şeyle yüzleşmeye neden olabilir diyebiliriz özet olarak. Ancak bütün bu olaylardan da ne kadar ilginç te olsa teyet geçmenin vermiş olduğu harika bir şans içinde olabilirsin.

Yani rüyada kelepçe bulmak, hali hazırda engellerin ve bu engeller sonucunda sıkıntıya düşebildiğin düşünceleri hatırlatıyor sana. Yukarıda belirttiğim durumları okuduysan, farkındalık halinde olan sen artık bir çok şeyi biliyorsun. Bu yüzden, var olan güçlü iradenle bu durumu en ama en hızlı atlatacak olan sen, biraz bir gülümsemen ve zaten seni sevenlerin olduğu bu hayatında ne kadar şanslı olduğunu hatırlaman sana tekrar şükretmeni sağlayan hayatı an.

An ki; çıksın güzellikler ortaya! Seni sevenlere sarıl ve güzel günler geçir. Kaygıların ve düşündüğün minicik engellerin sana bir sinek ısırığı etkisi yapacağını unutma. Elbetteki ufak endişeler ve engeller var ve bulduğun bu kelepçe sana onu hatırlatıyor. Ne olduğunu biliyorsun ve direkt olarak bunu saygı, sevgi ve en önemlisi olarak yapıcı bir şekilde gülümseyerek karşıla. 🙂

Bu rüyadan sonraki rüyanda da bedenden çıktığını görüp, hiçliğe doğru gidiyorsan da bana Twitter’dan ayrıca ulaş. 🙂

Sevgiler,

Filozofor!

Reactions

1
0
0
0
0
0
Bu paylaşıma zaten etkileşim yapıldı.