Rüyada tekneye binmek ve denizlere açılmak ne anlama gelir?

Lütfenoturum açveyakayıtpaylaşımları beğenmek.
Haberler

Rüyada tekneye bindiğini görüyorsan ve eğer yaz ayındaysan işlerindeki gerginliği denizin duruluğuna bırakmak istemenden kaynaklı olabilir. Denizin üzerinde olan tekne güven ve huzuru da temsil eder. Böylelikle sen de huzuru aradığına dalalettir.

 

Daha bitmedi? Diğer rüya tabirleri iki 2 paragrafta bu işi bitirmiyoruz biz a-dost! Denizlere açılmak istediğini anlayışla karşılıyorum, çoğumuzun rüya harici hayallerini de süsleyen bu olayı daha önce yapmış insanlara sorup sormadığını düşün.

 

Tekne var olan yoğunluğundan arınmayı arzulamaktır rüyanda aynı zamanda. “O nasıl olur?” diyebilirsin. Dünyada yer alan denizin hakimiyeti ve üzerindeki tenhalık hiç bir kara parçasında yok ta ondan. Rüyanda ormanda olduğunu düşünseydin yine bu denli bir arınmadan bahsetmeyecektik. Eğer okyanusun ortasında bir ada olsaydı onu başka bir rüya tabirinde anlatacaktık. Haliyle senin bilinçaltında bu tekne ve deniz olayı çok güzel yer etmiş, öne ona bir yoğunlaşalım.

 

Tekne nasıl bir şeydi ona bir yoğunlaşalım önce? Rüyada ahşap bir tekne ya da rüyada yata binmek gibi de olaylar da olabilir. Teknenin uzunluğu normal miydi? Eğer çok uzun ve büyük bir tekneyse bu var olan hayatını çok seven birisindir ki yanında baya şeyleri götürmek istiyorsundur.

 

Peki rüyanda gördüğün bu teknede birileri var mıydı?

 

Varsa güzel, ailecisindir. Yani çevrende olan insanlarlasındır hep ve dış çevrenden etkilenmişsindir. Bazı şeyler yolunda gitmiyor olabilir ya da kendini yorgun hissediyorsundur. Bak ne dicem! Rüyandaki denize olan huzur ve dinginlik hasretini bir kenara bırakalım, esas bu rüyayı sana ne gösteriyor onu bulalım.

 

Haberler, facebook, instagram gibi şeyler hayatın kötü taraflarını gösterip seni rencide etmeye çalışadursun, özellikle politika gibi şeylerle de ilgileniyorsan ki Türkiye bu konuda çok canlı ve hareketli ( malum ) iyice başkalaştırmalar eşliğinde huzur, kardeşlik ve barışı arzulamak ya da başka ülkelerde kendini bulmak için yol gözlüyor olabilirsin. 

 

Bu bir uçak olsaydı başka bir şey daha diyecektim ama tekne olduğu için baya bir yoğunsun, kafan baya dolmuş ve dinlenip bunların özetini geçmek istiyorsun. Yerleşmek değil mesele! Mesela bir sıyrılıp gelmek, uzuuuuuun ve huzurlu bir deniz yolculuğu. Ne kadar hoş!

 

Bunları yazarken, senin rüyanı yaşayan ben sana teşekkür ederim tekrardan. Sadece bu da değil mesele! İçine kapanmak üzeresin. Tekneye bindiysen bu belirtiler başlamış. Kapanma ama düşün. Düşün ilerisini düşün, çook ama çooook ilerisini düşün. Her şeyden sıyrıldığını ve o gemiye bindiğini, özellikle rüyanda gördüğün tekne yelkenli bir tekneyse rüzgara saldığın gibi bir düşünce içerisine gir şu vakit.

 

Deniz dalgalı mıydı peki? Eğer hırçın bir deniz gördüysen rüyanda ilk etabın yani arınma isteğinin biraz zor bir aşamadan geçeceğini düşünüyorsun. Evet, öyle! Zaten bu rüyada görülen tekne ve deniz olayı zahmetli bir iş gibi görünecek. Mevcut iş durumundan bir süre uzaklaşmak bir yana dursun ekonomik anlamda plan yapmak ve bir süre sensiz de idare edebilecek şeyleri rayına sokmak gibi şeyler baş ama gerçekten başta gelen ilk düşünceler. 

 

Bu düşünceler rüyada gördüğün denizi hırçın yapanlar. Üzülme normalde sakindir o, durudur o deniz ve huzur da verir sana. En ama en güzeli teknedeki sen ve denizdeki o hayat seni arındırmaya, öze dönmeye ve öz benliğini farkettirmeye doğru alır götürür.

 

Çok güzel bir evredesin, rüyanı gerçekleştirmek değil mesele unutma! Rüyasında uzaya giden biri ne yapsın o vakit? Olay; rüyandaki bilinçaltını keşfedip esas yanıtı bulman! İşte bu yüzden burada senin için bu kelimeleri sarf ettiğimde seni düşünüyorum. Çünkü mutlu oluyorum. Çünkü güzel bir insansın ve dinlen biraz olur mu? Müzik dinle akşamları ve güzel şeylere odaklan. Bu müzikler sözsüz olsun da düşüncelerine müdahale etmesin. Hafif olsun da kafanı meşgül etmesin. Tatlı olsun da huzur versin.

 

Ve beklenen kısım; peki ne olacak?

 

Arınıyorsun güzel dostum. Dertlerine çözüm buluyorsun. İçindeki başkalaştırdığın karakterini atıyor ve arınma sonrası herkesi kucaklıyorsun. Dili, dini, ırkı, tarzı gözetmeksizin herkesi! Sonra gülümsemeye başlıyorsun en güzelinden. Bana ulaşıyor ve bu güzel enerjimize birbirimizi takip ederek daha da güven ve huzur içinde oluyorsun.

 

Öpüyorum! 

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu paylaşıma zaten etkileşim yapıldı.