Rüyada yemyeşil orman, ağaç, tarla, bahçe ya da park görmek!

Lütfenoturum açveyakayıtpaylaşımları beğenmek.
Haberler

Rüyada yeşillik görmek bir yana dursun yemyeşil bir şeyler görüldüğünde bilin ki içinizdeki güzelliklerin yeşilleneceği an be an gerçekleşmeye başlıyor demektir. Rüya yorumlarımı daha önceleri de okuyan biriysen bu durumları detayları beraber severek anlatacağımı da çok iyi biliyorsundur. O vakit; arkana yaslan ve rüyandaki bu güzellikleri beraberce en çok sorulan sorularla inceleyelim.

Her şeyden önce; rüyada yemyeşil olarak gördüğün bir orman, ağaç ya da tarla gibi durumları normal yeşilliğin ötesinde, gözlerini parlatacak şekilde alabildiğine uzanan cap canlı olan doğanın kendisine tanık olduğunun farkına varmanı isterim. Biz insanlar, doğanın bir parçası olduğumuz gibi onla yeşerir ve onla hayat buluruz.

Bu yüzden rüyanın çok derin anlamlarını madde madde anlatmaya başladığımda, aynı huzuru seninle yaşadığımı unutmamanı dilerim aziz ve güzel niyetli insan. Sorulara ya da başlıklara geçmeden önce şimdi bir genelleme yapalım. Öncelikle bilmen gereken yemyeşil ibaresini ve onun getirdikleri üzerine yoğunlaşalım ki sonrasında bu yemyeşilliği orman, tarla, bahçe, dağ, park gibi diğer gördüklerinle birleştirip anlamları zenginleştirelim.

Rüyada yemyeşil tabiri

Yemyeşil… Adı bile bir temenni. Rüyadaki yemyeşil olan doğa olayları çok ama çok yakın zamanda ( belki de şu an bu yazıyı okuduğunda ) içindeki güzelliklerin ortaya çıkmasına yorumlanır. Bir nadas döneminden çıktığını düşünebilirsin. Yüzleşmen gereken bir şeyler de var olabilir. Bütün bu şeylerden güzellikle ve saygıyla arınmandan sonra hasat yapmadan önce yeşermen gereken sen, artık buna hazırsın.

Son dönemlerde aklında ufak tefek şeyler var ise hemen kendinle yüzleşmeni öneririm. Yapmış olduğun planları, özellikle iyi niyetle yaptığın bu planları mutlaka ama mutlaka devam ettir. Yemyeşillik, çoklu bir hareket gerektirir. Bu sebeple sen ve çevrenin doğal hareketlerini izle ve bunları kötü olarak değil iyi olarak yorumla.

Yakın çevrenin seni sevdiğini unutma. Bu yüzden yakınındalar ve beraber geçirdiğin onca şeyden sonra karşılıklı bir hak var ve bu süreci iyi değerlendirme vaktinin geldiğini onlar da sana hatırlacaktır. Artık ekin dönemindesin ve bu ekinlerin yeşereceğine hatta tahmininden daha da çok yeşereceğine tanık olacaksın.

Hali hazırda yapmış olduğun bir proje, fikir, teklif gibi bir durum var ise ve bunların yanı sıra aklında ufak endişeler var ise hemen onları iyi niyetinle teraziye yatır ve elemen gerekenleri eleyip yoğunlaşman gerekenlere yoğunlaş. Genel olarak bahsettiğim bu yemyeşilliği şimdi diğer sorularla, daha da açalım.

Rüyada yemyeşil orman görmek

Rüyanda gördüğün bu yemyeşil ormanın ne kadar ulvi, değerli, mucizevi bir bolluğun geleceğini fark ediyor musun? İçinde bir iyi niyet var güzel insan. Bir şeylerin yolunda gitmesi doğrultusunda sevdiklerine yardım etmek için can atıyorsun ve bununla ilgili, bu iyi niyetinle beraber oluşturduğun fikirlerin yeşermesi ve hatta yemyeşil hale gelip orman olacak kadar değerlenmesini kucaklamak için hazır ol!

Hayat, hiç unmadığın anlarda değil, hazır olduğun anlarda sana gülümser. Vücudun yani bedenindeki her hücre, molekül, madde tamamiyle doğanın bir parçası olduğunu ve hatta ağaçların uzaktan kuzenlerimiz olduğunu ( DNA olarak ) unutma. Yaşam sana cevap veriyor. Gülümse.

Orman, bereketin yanı sıra gücü de temsil eder. Güç kendi halinde ve mütevazi şekilde sana gelecek. İnsanlara duyduğun saygı seni şehir dışına ormanlara sürüklüyorsa kimsenin kötülüğünü düşünüyor olamazsın ki kendi çekirdek kadronla, ekibinle ya da ailenle bu durumdan çok güzel bir şekilde çıkıyorsunuz.

Rüyada yemyeşil ormanda yürümek

Yukarıda da bahsettiğim üzere; ormanda yürümek yakında olacak bu harika olaylara yakından tanık olmak anlamına da geliyor. Yani bu bereketin, huzurun ve doğanın mucizesine tanık olurken de hissedeceksin. Büyük ve bereketli bir işin içinde olabilirsin, bu aynı zamanda inanılmaz bir güven veren bir durumu da yanında getirecek.

Ormanda yürümeyi ayrı bir başlıkta özel olarak belirtmemin nedeni ise; bu güzel rüyadan sonra huzurun getirdiği gurur da ön planda olacak. Orman aynı zamanda güzel bir bileşimi temsil eder. Aynı anda bir ekosistem vardır. Yani ormanda her şey kendi ekosisteminde döner. Böcekler, kuşlar ve diğer canlılar gibi. Bu sebeple tüm ormanı kucaklamanın vereceği gücü hissetmeli ve buna doğru ilerlemelisin.

Orman şehire benzer. İyisi ve kötüsü birbirini dengeler ve zihin beraberinde gelişir. Dünyada bulunan insanlık 1000 yıl önceki zihne sahip değil. Her geçen yıl çeşitli nedenlerden yaşanan kötü durumların azaltığı bilinen bir gerçek. Doğanın parçası olan bizler kendi içimizde de bir orman oluşturuyor ve buna tanık oluyoruz.

Rüyada yemyeşil bir ormanda yürüyen sen bu tür durumları kabullenip, güzelliklerini ve devasa gücünü fark ediyor olabilirsin. O vakit; düşüncelerinden ve huzurundan vazgeçmemen, çeşitliliğe saygı duyman ve doğayı sevmenle beraber bu durumdan olabildiği kadar faydalanabileceğinin müjdesini rüyanda da görmüş olmalısın.

Rüyada yemyeşil ağaç görmek

Ormanın yanı sıra rüyada görülen yemyeşil bir ağaç görmek yukarıda ormanda bahsettiğim üzere benzer durumlara hazırlanmak anlamına geliyor. Ancak burada ilgi çeken orman değil de ağaç görmek. Peki nedir bu ağaç?

Güzel insan. Sağ kolumda ağaç dövmesi olduğunu bilmeni isterim. Bu durumda da rüyanda gördüğün bu yemyeşil ağaç tamamiyle senin aydınlanmanla ilgili bir durum ve harika bir huzurua ve bu huzurla beraber çevreni de huzurlu edecek bir döneme gireceğini büyük bir heyecanla söylemek isterim.

Bu süreçte yapman gereken yukarıda da bahsettiğim üzere; sevdiklerini gözlemlemek ( dinlemek demiyorum dikkat! ) . Dinleye de bilirsin ancak gözlemlemenle en doğruyu bulacağına inan. Zaten kimse kötü bir şey söylemiyor sadece dillendiremiyor ya da uygun kelimeyi ya da mimiği yapamıyor.

İyi niyetinle saygıyı ve sevgiyi koruyan sen tüm doğallığınla rüyanda gördüğün gibi yemyeşil bir ağacı temsil edeceksin. Bereket ve huzurun dönemi sen ve yakındakilerin bir olmasıyla, hepiniz birbirinizi sevdiği sürece olacaktır bunu unutma. Yani bu yeşerme dönemini hızlandırmanın en güzel yolu; yakınlarına sarılırken samimi gülücüklerin eksik olmaması olduğunu hatırla.

Düşündüğün, yapmayı istediğin ya da Tanrı’dan sana bir yol göstermesini arzuladığın bu yaşam sana diyor ki; ihtiyacın olan şey gözünün önünde. Tek yapman gereken önce sen filizlen, filizken ki huzurun yüzünde kalıcı bir mutluluğa yönelsin.

Rüyada yemyeşil tarla görmek

Bütün bunların yanı sıra ( biraz mola verdim de ) rüyada görülen yemyeşil tarlanın da çok değişik bir yorumu olacaktır elbet. Tarla mevcut bir ekinden yola çıkar ve yakında ekinlerinizin yeşerdiğini gören sizlere bereketli zamanlar geleceğine yorumlanır.

Eğer tarlanız var ise, değerleniyor ve beklentilerinizden de ötesine sizi sevindirecek haberlerle yeşeriyor. Bu güzel rüyanın diğer bir tarafı da hali hazırda bir proje, iş, fikir var ise ve buna özellikle ara verilmişse belirli sebeplerden dolayı diyelim. Bir şekilde iyi niyetinizi ve düşüncelerinizi esirgemeden yoğunlaşılırsa bereketli, huzurlu güneşli günler yakındır diyorum.

Yemyeşil tarla aynı zamanda doğadır bunu unutmayalım. Doğa huzur ve sevgiyle ya da sevgiyle yapılan müzikle de beslenir. Eğer evde çiçek besliyorsanız ne demek istediğimi daha iyi anlanıyor olmalısınız. Çiçekler de sevgiyle büyür daha da mutlu olurlar. İşte rüyada görülen tarla da buna dalalettir. Çok yakında harika gelişmelere tanık olacaksın. İçini ferah tut güzel insan. Ufacık bir kötü düşünce de varsa bu durumla ilgili iyi tarafından bakıp içini temizle. Temizle ki yeşersin güzellikler de sana ve sevdiklerine yansısın bir an önce.

Rüyada bu gibi yeşeren özellikle mal, mülk durumlarının yemyeşil olduğu şeyleri görmek hali hazırda yapılan işlerin ya da yakınlarda gelecek olan bir haberin temsilcisi de olabilir. O vakit gülümseyip huzurla yaşamanın vakti. Çünkü insan beyninde sevgiyi ve saygıyı ne kadar düşünürse o kadar saçar etrafına huzuru. Huzur, haberler getirir, işinize bereket getirir. Rüyada görülen yemyeşil tarla da buna hazır olan sana, refaha çıkacağının habercisidir.

Rüyada yemyeşil bahçe görmek

Rüyanızda görülen yemyeşil bahçe ise; mevcut bir evin bahçesini temsil eder ve haneye bolluk bereket geleceğine yorumlanır. Burada bilinmesi gereken ince nokta da hanenin ev ya da iş yeri olabileceğidir. Genelde bahçeler hane ile ilgilidir ve ailecek ya da yakınlardaki kişilerle yapılan işlerde bereketi, yani ekilen bir işin, planın nihayetinde sonuç getirmesine işarettir.

Harika bir durum daha var! Yemyeşil ibaresi, yukarıda da belirttiğim üzere; bolluğun yanı sıra, doğru yolda olunan bir durumu simgeler ve bazı işlerin her ne kadar aklınızda endişe ya da kuşku da varsa düzeleceğini, yeşereceğini ve hatta yemyeşil olacak derece sizi şaşırtarak güzelleşeceğini simgeler.

Yemyeşil, beklentilerinizin yavaş yavaş azaldığı bir dönemin mucicezi olarak düşünülebilir. Belirli bir işinizde artık son umutlarınızı da ortaya koymuş olabilirsiniz. Sonuçları istediğiniz gibi hızlı da gelişmiyor olabilir. Bu durum sizi biraz üzmüş ve hatta tüm emeklerinizin boşa çıkabileceği ama hayatın devam edeceği yönünde.

Tabii ki güçlü karakteriniz ektiğiniz onca şeyi çöpe atacak kadar zayıf değil. Merak etmeyin. Bu görülen rüyalar, yarınların habercisi niteliğindeki karakterinizin birer yansıması olacaktır. İnsan, hazır olduğu şeyleri yaşar. Hazır olmak için gündelik hayatta gördüklerinizi hafızaya alır. Tıpkı hücrelerin hastalıklarla uğraşması gibi. Daha önce yaşanan bir hastalığı hücreleriniz nasıl alt etmesini bilir. Siz de bu noktada benzer durumdasınız.

Bahçe görmek, emeğin karşılığıdır ve yemyeşilse de tadından yenmeyecek bir duruma neden olur. Hal böyle iken umutlarınızı yitirmeyin ve güzel düşüncelerinizi ihmal etmeyin. Sizi huzurlu kılacak şeyler edinin. Okuyun, araştırın, sevin ve mutluluk saçın. Bahçe aynı zamanda doğayı da temsil ettiği gibi yaşamı da simgeler.

Yaşama size kucak açacak. Tanrı’ın bu güzel yüzüne gülümseyin ve ufak şeylere kafa yormayın. Farklı düşüncelere girip aklınızı karıştırmayın. Çok yakında hakettiğiniz yeşermeyi rüyanızda da olduğu gibi göreceksiniz. Rüyada bahçede koştuğunuzu, yürüdüğünüzü, uyuduğunuzu da görebilmeniz aynı derece bu durumla iç içe olduğunuzu ve bağınızın ne kadar güçlü olduğunuzu belirtiyor. Sabır, emek, sevgi ve umut sizinle olsun.

Rüyada yemyeşil park görmek

Rüyada görülen parklar, özellikle şehir içindeyse ve hatta rüyadaki bu parkta koşuluyor ya da yürürken etkisinde kalınıyorsa, tadından yenmez bir hal alacaktır. Çünkü şehirlerde görülen parklar, çeşmeler ve akarsular huzurun en büyük göstergesinden biridir.

Parklar, aynı zamanda medeniyeti, gelişimi ve bolluğu da temsil eder. Tarihi yerleri gözlemlediğimizde bunlara tanık olmuşuzdur diye tahmin ediyorum. Özellikle tarih kokan memleketimizin çeşitli yerlerindeki antik şehirlerde bulunan parklardan bahsediyorum. O vakit; rüyada görülen bu yemyeşil parklar, mevcut durumunuzun artık bir üst seviyeye geçişini müjdeler.

Gelişmekte olan yaşamın, aynı zamanda filizlenmesi ile beraber artık yaşamı bolluğa, sanata ve değerlere yönelmeye kadar götürebilirsin. İçinde ufak tefek endişeler olabilir ancak merak etme. Doğa yaşamın en güzel yüzlerindendir ve sen doğaya değer veren bir insan olarak gördüğün bu rüyayla beraber çok yakında işinle, yaptıklarınla ilgili haberler almaya başlayacaksın ve hatta takdir edileceksin.

Bu sana hayat verecek. Harika bir dönemdesindir ve bunu zaman zaman hissediyorsundur. Geceleri kendinle baş başa kaldığında Tanrı ile güzellikleri konuş hayatındaki. Ailene, eşine, dostuna duyduğun sevgiyi ve özellikle diğer insanlara duyduğun saygıyı anlat O’na. Hali hazırda yaptığın güzel şeylerin yeşermesi, renklenmesi, gelişmesi için güzelleş günden güne.

Rüyada görülen park aynı zamanda bir topluluğu da ifade eder. Topluluğun da refağı ve bolluğu söz konusu anlayacağın. Yani böyle güzel bir şeyin parçası olmaya ramak kaldı diyebilirim. Her ne yapıyorsun kalabalık bir ekiple beraber mutluluğu yaşayacağın bir şey üzerinesin.

Rüyada yemyeşil denizde yüzmek

Bu harika bir rüyadır! Özellikle su ne sıcak ne de soğuksa rüyada görülen bu deniz huzuru ve başarıyı simgeleyecektir. Yemyeşil bir denizde yüzmek, sanılanın aksine mavi bir denizden daha da anlamlıdır. Yaşamı kucaklayan birinin, huzurla beraber tanık olacağı mutluluğu simgeler.

Bazı rüyalarda yemyeşil görülen deniz öncesinde kahverengi olarak ta aklınıza gelebilir. Kahverengi ve yemyeşil ikilisi çeşitli tropikal adalarda görülen bir durumdur. Çok yakında dertleriniz bir kenara duysun hayatın size gülümseyeceği artık bir çok şeyden arınacağınız bir döneme gireceğinizi müjdeler.

Dinginlik ve sakinlik burada anahtar kelimelerdir. Yemyeşil denizde yüzmek her ne kadar huzur içinde yaşamayı simgelese de dingin ve sakin bir şekilde bunu kucaklamak gerekiyor. Sabır ise bu işin püf noktası. Hayallerinizi gerçeğe çevirmek için yakın zamanda yarım bıraktığınız şeylerin peşinden gidin. Yılmayın! Baı soru işaretleriniz olabilir ve zaman bu konuda sizi başka işlere ya da düşüncelere sürüklüyor olabilir ancak zamanınızı aleyhinize çevirmek için mevcut yolda yürümeye devam etmelisiniz ki emeğinizin karşılığını alabilin.

Bu yemyeşil deniz arınmayı da simgeler. Arınmak, aklınızda kalan soru işaretlerini yok etmenizle ilgilidir. Haliyle yakın geçmişte aklınızda kalan soru işaretlerini yanıtlamaya çalışın ve iç huzurunuzu sağlayın. İçinizdeki iyi enerji arttıkça ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın.

Su en kutsal şeylerden biridir ki vücudumuzun büyük bir oranında su bulunur. Deniz ise bağlı olduğumuz, yaşamın kutsal kaynağıdır. Rüyada deniz görmek başlı başına bir huzura gidişi simgeler. Rüyada deniz görmek ve denizin vermiş olduğu dayanılmaz huzur hakkında bir yazımı incelemenizi ve hatta bununla beraber rüyada tekneye binmek ve denizlere açılmakla ilgili diğer yazımı da incelemeni öneririm.

Sevgiler,

Filozofor

Reactions

1
0
0
0
0
0
Bu paylaşıma zaten etkileşim yapıldı.