Rüyada zaman içinde yolculuk yapmak ne anlama gelir?

Lütfenoturum açveyakayıtpaylaşımları beğenmek.
Haberler

Rüyada zaman içinde yolculuk yaptığını gören kimse; bilinçaltında saklı olan geçmişi ile yüzleşmeye, yeni ve radikal kararlar almaya ve bütün bunların neticesinde yeni başlangıçlarla yeni umutlara doğru yönelmeye hazırlanabilir. Bu durum genellikle bir dönüm noktası olarak kabul edilir. Rüyada geçmişe gittiğini gören kimse; şu ana kadar yaşadığı tecrübelere dayalı yakın zamanda, tam da istediği ve özlem duyduğu bir kararı verebilir. Rüyasında geleceğe gittiğini gören kimse ise; yeni maceralara atılmadan önce yakın bir vakit haber alabilir.

Rüyada bedenden çıkıp hiçliğe doğru uzanmak ile hemen hemen benzer boyutlarda olan rüyadaki zaman kavramı, hayatınızdaki en güzel geçişlerden birine zemin hazırlayabilir. Tüm bunların yanında, kendinizi bulabildiğiniz bir evreyi de temsil eden bu süreç, sizlere harika başlangıçlar ya da hiç ummadığınız derecede yaşamı sevecek nedenler sunabilir. 🙂

O yüzden; gördüğünüz hiç bir rüyayı hafife almayın ve mutlaka bir nedeni olduğunu düşünün. Çünkü; aynı zamanda, yarınlarınızı, geçmişlerinizi ve belki de bugünlerinizi etkileyebilecek bir beyinden bahsediyoruz.

Rüyada çocukluğa gitmek

Rüyada zaman kavramının olmadığı kabul edilse de bizlerdeki zamanın yerini rüya ile karşılaştırdığımızda çok farklı sonuçlar çıkar. Örneğin; rüyada çocukluğundan günümüze kadar çeşitli anılarına tanık olan kişinin bir olgunlaşma döneminde olduğu yorumlanır. Rüyada farklı bir yaşama, yani sizden önceki zamanlara gitmek, örneğin; rüyada taş devrine giden kişi ise mevcut hayatındaki yoğunluktan bunaldığını ve biraz sakinleşmek istediğine yorumlanabilir. Eğer rüyanızda çok ama çok eski zamanlara gidiyor ve mevcut hayatınızın streslerinden dertliyseniz, sizin için güzel bir tatil ya da nadas zamanı diyebiliriz.

Çünkü bu süre zarfında; harika kararlar almanın vaktinin geldiği, geçmişlerin geçmişte kaldığı ve yeni sizin doğduğu zamanlara tanık olabilirsiniz. Rüyadaki zamanda geriye giden kişinin bilinçaltında ya da içinde kalan bazı soruların, fikirlerin ya da isteklerin gündeme gelebilmesi de an meselesi olabilir.

Rüyada hasta zamanlarınıza gitmek

Zamanı iyi değerlendirmek, onu iyice anlamaktan geçtiği gibi rüyada da zaman kavramının içinde olmak, hayatı daha da iyi idrak etme anlamına gelebilir. Eğer sağlığınız yerinde değilse yakın zamanda kendinizi daha da iyi hissedeceğiniz ve uzun süren tedavilere kucak açıp bu süreci güzel bir şekilde atlatabilirsiniz. Yaşamınızı belirli kısımlara böldüğünüzde ve bu kutulara dışarıdan baktığınız vakit hangisini hangisi ile değiştirmek sizin elinizde olacaktır.

Şüphesizdir ki; tüm yaşamlar güzeldir. Geçmişin güzel olduğu gibi, yarın da güzel olacaktır. Kimse sizin hayatınızın detaylarını bilmediği gibi, sizler de kimsenin hayatını bilemeyeceğinizden yaşamanızda istediklerinizden ya da geçmişinizde yapamadığınız şeyler için üzülmeyin ki zamanla barışın. Zamanla barışmak, kendinizi zamana bırakmak ve en önemlisi bu süre zarfında güzel adımlar atmak yarınlara daha da huzurlu sarılmak anlamına da gelebilir.

Rüyada geleceğe ve başka gezegene gitmek

Genç biriyseniz ve rüyanızda zaman yolcuğu yapıp geleceğe gidiyorsanız da bu rüyalarınızı görmeye devam edin. Çünkü içinizdeki yaratıcılığın farkına vardığınız vakit bunu güzel şeylere dönüştürmeniz an meselesi olacaktır. Özellikle; başka bir gezegen söz konusu ise, bir şeyler üretmenin vakti geldiğini bilmenizde fayda olacaktır. O vakit; yapıcı olmaya yönelmiş bu beyinlerinizi farklı kanallarla doldurmayın.

Günümüz dünyasında, özellikle bilgisayar oyunları ile beraber zor durumda kalan yaratıcı beyinlerimizi başkalarının yarattığı dünyaları anlamakla tükettiğimiz açık. Kitap okuma alışkanlığının giderek yitirildiği yaşamımızda, görüntü ve ses harici hayat kurmanın ne denli zorlaştığı da tahmin edilebilir. Tıpkı bir masalın hayal edilmesi gerektiğinde videolu şeklinde gösterilmesinin yanı sıra, kitap okuyarak anlatılmasının arasındaki farklar gibi.

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu paylaşıma zaten etkileşim yapıldı.