Sabahları ağız kokusuna ne iyi gelir? Ağız kokusunu kalıcı olarak gidermek!

Lütfenoturum açveyakayıtpaylaşımları beğenmek.
Haberler

Ağzı kokan insanların kötü nefeslerinden kurtulmak için en çok kullandıkları yöntemlerden biri de gargara olduğu bilinir. Ağız kokularının neden olduğu en büyük etkenlerden biri de ağızda bulunan bakterilerdir. Bu kısa bilgilerin sonucunda; sabahları ağız kokusunu kalıcı olarak gidermek için doğal yöntemler kullanabilir ve bu sıkıntılardan kurtulabilirsiniz.

Günümüzde özellikle sabahları yaşanan ağız kokusunu geçici olarak gidermek için bir çok yöntem kullanılmaktadır. Sizler de bunu Google’da yapmış olduğunuz araştırmalarla pekala biliyorsunuz. Ancak, bizim istediğimiz bu kokuyu geçici olarak değil de kalıcı olarak gidermeniz olacaktır. O yüzden okuyacağınız bu makale anlık çözümlerden ziyade ağız kokusunu kalıcı olarak gidermek için bilmeniz gereken nedenleri anlayabileceğinizdir. Bu nedenlere göre de; gerek yapmanız gerekenleri, gerekse de vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besin alışkanlıkları anlayıp, uzun vadeli ancak kesin çözümler üretebilirsiniz.

Sizlere sunacağımız öneriler sonrasında yine ağız kokusundan yakınıyor iseniz doktorunuza başvurmanızda yarar olacaktır. Şimdi sizin için oluşturduğumuz bu altın değerindeki önerileri beraber inceleyelim.

Ağız kokusunu kalıcı olarak gidermek için durulama yöntemi

Sizlerin de bildiği üzere; dişlerinizi fırçalamak sadece ağız kokusunu gidermenizi sağlamaz. Bununla beraber ağzınızın da temizliği ve sağlığı önemli olacaktır. Bu durumda ise; sizlere evlerde de kullanabileceğiniz durulama yöntemlerinden tuzu önereceğiz.

Tuzlu su ile yapacağınız durulama ağızda veya boğazdaki Enfeksiyöz bakterilerinin birikmesini önleyecektir. Suyun hafif asitliği, ağız kokusuna neden olan mikropların büyümesini neden olan “alkalileştirme” durumunu engelleyecektir. Tuzlu su ağız kokusu için evde oluşturacağınız en basit ve çok kullanılan yöntemlerden biridir.

Tuzlu su örneğimiz olduğu gibi ev dışında daha da gelişmiş bir yöntem kullanmak istiyorsanız marketlerden temin edebileceğiniz gargaralara başvurmanız ve bu gargaraları her dişinizin fırçalanmasından sonra ağzınızın temizlendiğinden emin olana kadar yapıp alışkanlık hale getirmeniz olacaktır.

Ağız kokularında en çok rastlanan durumlardan biri de sabah yaşanan ağız kokularıdır. Şimdi bu sabah yaşanılan ağız kokuları ile ilgili en çok merak edilen soruları yanıtlayalım;

Sabah uyanınca ağız kokusu nasıl giderilir?

Aşağıda bahsedeceğimiz bütün soruların cevaplarını dikkatle okumanız doğrultusunda sabahları yaşadığınız bu ağız kokularını gidereceğiniz yöntemleri bulacaksınız. Gündelik hayatınızda yaşadığınız ağız kokularını ağırlıkta sabah yaşıyorsanız en büyük etkenlerden birinin sigara ve sigara gibi zararlı beslenme alışkanlıklarından kaynaklandığını unutmayın.

Uyku öncesi yediğiniz bozuk gıdalar, nikotin gibi tüketimden midenizde ve ağzınızda ciddi anlamda koku yapacak sonuçlara neden olacaktır. Tüm bunların yanı sıra; aşağıdaki soru ve cevapları incelemeniz durumunda sabahları yaşadığınız bu ağız kokularına kalıcı çözümler bulacağınızı düşünüyoruz.

Sabah ağız kokusuna çözüm yolları nelerdir?

Sabahları uyandığınızda yaşadığınız ağız kokusu gerçekten can sıkıcı olabilir. Özellikle de yanınızda hayatınızı paylaştığınız biri var ise. Bu soruyu soruyorsanız, gündelik hayatınızda ağız kokusu pek çekmiyor, ancak sabahları yaşıyorsunuzdur diye düşünüyoruz ve yapmanız gerekenlerin tıpkı sıcak tuzlu su ile durulamada olduğu gibi geceleri dişlerinizi fırçaladıktan sonra gargara da kullanmanız olacaktır.

Geceleri uyuduğunuzda ağzınızda kalan bakteriler boş durmaz ve kötü kokulara neden olacak eylemlere başlarlar. Dişlerinizi fırçalamış olsanız bile ağızınızda kalan bu bakterileri en güzel tuzlu su ile durulayarak ya da kullanacağınız kaliteli bir gargara ile kurtularak ve bu durumu alışkanlık hale getirmeniz durumunda kalıcı olarak kurtulmanız mümkün olacaktır.

Ancak sadece diş fırçalama ve gargara ile bu durumdan kurtulacağınızı düşünmeyin. Geceleri mümkün olduğu kadar ağızınıdan değil de burnunuzdan nefes almaya çalışın çünkü uyku sırasında ağız açıklığı, ağızınızının kurumasına ve kuru ağzın da koku yapmasına neden olacaktır.

Evlenince sabah ağız kokusu neden olur?

Evlenince yaşanılan sabah ağız kokusu diye bir durum pek yoktur. Bu evliliğinize göre değil tamamiyle uyku alışkanlığınızın değişmesine göre oluşan bir durumdur. Yani eşinizle beraber uyuduğunuzda ağzınızın açık kalması, diş fırçalanmaması ve gargara kullanılmaması durumunda yaşayacağınız durumdur.

Evlenince alışkanlıklar değiştiği için sabah ağız kokusu görülebilir ancak sabahları yaşanan bu durumu yukarıda da belirttiğimiz üzere giderebilirsiniz. Ek olarak söylememiz gereken bir durum da bol bol su içmeniz olacaktır. Çünkü gece yaşanılan aktivite sonrası ( cinsel ilişki ) vücudunuz su kaybına neden olur ve bu durumda ağız kuruluğuna, ağız kuruluğu da kokuya neden olacaktır.

Sabah ağız kokusu yapmayan diş macunu

Sabahları ağız kokusundan kurtulmak için ağız kokusu yapmayan bir diş macunu arayabilirsiniz. Ancak piyasada bulunan tüm diş macunları ağız sağlığınızı 100% koruma altına almaz. Dişlerinizin fırçalanması ile ağız sağlığınızı korumak farklı konulardır. Bu sebepten dolayı yukarıda da bahsettiğimiz üzere; diş fırçaladıktan sonra gargara, geceleri içilen su, ve ağzın kapalı olarak uyulması başlıca yapılması gerekenlerden biridir.

Diş macunları konusunda da dikkatli olmalısınız. Bazı diş macunları tek başına dişlerinizin yeteri kadar temizlenmemesine ve ağızda bakteri oluşmasını ciddi oranda engelleyememesine sebebiyet verebilir. Bu yüzden, ucuz ve önerilmeyen diş macunlarından uzak durmanızı ve diş macunlarının yanı sıra; diş fırçanızın da tüm dişlerinize hakim şekilde olduğundan emin olmalısınız.

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu paylaşıma zaten etkileşim yapıldı.