Sevgilinin ailesiyle tanışmaya giderken ne giyilir? Ne konuşulur? Nasıl davranılır?

Lütfenoturum açveyakayıtpaylaşımları beğenmek.
Haberler

Sevgilinizle yaşadığınız ilişkinin bir üst boyuta aile ile ilk tanışma deneyimi. Bu her ne kadar heyecan verici olsa da bir o kadar da sinir bozucu olabiliyor. “Erkek arkadaşımın ya da kız arkadaşımın ailesiyle tanışırken ne yapmalı?” “Annesi ile tanışıken ne giymeli? “Babası ile ne konuşulmalı?” “Nasıl davranılmalı?” diye uzar gider bu sorular. Ancak bu aşamanın sizin için çok ayrı bir yeri daha var. Sevgiliniz, ilişkiyi daha da ilerletmeyi düşündüğünden sizi ailesinin onayından geçirmek ister.

 

Tabii ki onları etkilemek istiyorsun. Bir yandan da gerçek kişiliğini güzel bir şekilde ifade edip gözlerinde parlamak. Peki bu özel tanışma gününde ne giyilir? Unutmayalım ki; “Giyim tarzınız, ilişkilerde çok daha farklı bir iletişimdir. Bu dünyayla olan görsel iletişimin ta kendisidir!”

 

Shutterstock

 

İlk buluşmada dövmeler nasıl etki yapar?

İnandığınız şeylerin arkasında durmak tabii ki önemlidir. Ancak ikili bakış açısı söz konusu olduğunda, ilk tanışmadaki iznelimleri eşit derecede tartmak ta önemli ölçüde yerini alacaktır. Düşüncelerinizi ilk buluşmada büyük bir özgüvenle ifade etmek, karşı taraf açısından ofensif olarak algılanmaya sebebiyet verebilir. Anlayacağınız; gizlemenin de doğru olamayacağı durumda, aşırıya da kaçılmamalıdır. Ayrıca dövmeleriniz, kendinizi samimi bir şekilde ifade etmek ve hayata bakış açınızı anlatmak için mükemmel bir zemin hazırlayabileceğini unutmayın ve şimdiden onların anlamlarını sorduklarında ne cevap vereceğinizi düşünmeye başlayabilirsiniz.

 

Shutterstock

 

İlk buluşmada etek giyilir mi? Peki ya topuklu ayakkabı? 

Öncelikle ailesi ile nerede buluşacağınızı öğrenmeniz ve buluşacağınız yerin tarzına göre giyinirken rahat olmanız gerektiğini asla ama asla unutmayın. Stresli ya da gergin olabileceğiniz anların yanı sıra, heyecan verici ve güzel dakikalar da yaşayacaksınızdır ve bu süre zarfında uzun bir eteğin rahatsızlığını ya da topuklu bir ayakkabının sıkıntısını çekmemeniz çok daha doğru olacaktır. Erkekler için de benzer durumdur. Rahatsız olabilecekleri dar pantolonlardan ya da ceketlerden uzak durmalı buluşulacak ortama göre de çok farklı görünmeyecek bir samimiyeti hedeflemelidir.

 

Shutterstock

 

Aile ile ilk buluşmada hangi renk elbise giyilmelidir?

Renkler önemlidir. Doğal koyu renkler en popüler renk tonları olarak ilk tanışmalarda her kadar yer etmiş olsada, günümüz modacıları bu konudan biraz rahatsız. Emmy ödüllü stilist ve aynı zamanda en çok satanlarda “Tarzınızın Rengi” adlı kitabıyla yer bilinen David Zyla‘ya göre; “Siyah ve odün kömürü gibi karanlık renklerden uzak durulması, bir şey gizlemiş duygusundan kaçınılmalıdır. En iyi kırmızılarınızı natural şekilde hazırlayın, sadece kırmızı içinizdeki agresifliği ve seksiliği ön plana çıkarabilir. Bu durumda göz renginiz ile bu rengi bütünleştirin. Eğer gözler ruhun penceresiyse, bu enerji ve arkadaş canlısı kuşamınız karşı tarafa ; ben gerçekten iyi bir insanım bakışını yansıtacaktır.”

 

Shutterstock

 

Clubbing tarzı giyim ilk tanışma için uygun mudur?

Tanışma faslından sonra eğlenceye gitmeyi, biraz dans etmeyi hatta kutlamayı ya da stres atmayı düşünüp, buna göre giyinip gitmeyi düşünmüş olabilirsiniz ancak aile ile tanışmalarda bu tür şeylerin ikinci planda olması gerektiğini ve o gün eğlenceye değil, değerli bir şeye vakit ayırdığını da belirtecek olan giyim tarzına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda eğlence tarzı giyim, ilk buluşmada aile üzerinde negatif bir etki bırakacağı gibi bağları da zayıflatacaktır.

 

Shutterstock

 

Aile ile buluşmada nasıl bir parfüm kullanılmalıdır?

Parfüm en çok merak edilenlerden biridir ve aşırıya kaçılmaması en önemli durumdur. Aşırı sıkılan kokular karşı tarafın hoşuna gitmememesi durumunda negatif bir etki yapacağı gibi, genelde yaşlı olan aile bireylerini öksürük ya da rahat nefes alamama gibi durumlara da sürükleyebilir. Bunun yanı sıra, ağır kokulardan da uzak durulmasının altı çizilmeli ve biraz daha çiçek esanslı hafif bahar kokularını ilk buluşmalarda çok etkili bir izlenim yaratabileceğinden önermiş olalım.

 

Shutterstock

 

Buluşmaya giderken takı takılır mı?

Görgü kuralları gereği, takıların abartılarından daima uzak durulması gerektiğini bilmek gerekir. Aynı durum; ilk buluşmalarda da gerçeklidir. İlla takı takmak istiyorsanız, mütevazi olanları tercih edilmesi karşı tarafında olumlu şekilde beğenisini kazanacaktır.

 

Shutterstock

 

İlk buluşmadaki makyaj nasıl olmalıdır?

Aile buluşmalarında daima aşırı makyajdan sakınılması gerekir. Aileler, aile içi iletişimde de olacağı üzere doğal güzelliği önemserler ve hafif makyajları daha uygun göreceklerdir. Abartılı olacak olan makyaj, aynı zamanda özgüveninizin de düşük olduğu habercisidir.

Reactions

0
10
2
0
1
0
Bu paylaşıma zaten etkileşim yapıldı.