Tek kullanımlık plastik pipetlere yepyeni bir çözüm!

Lütfenoturum açveyakayıtpaylaşımları beğenmek.
Haberler

Bu yeniden kullanılabilir, katlanabilir anahtarlığın içine sığabilen pipet, şimdiye kadar kullandığınız son pipet olabilir. Finalstraw kurucusu Miles Pepper şöyle anlatıyor: “Pipet, katlanarak kutunun içine sığmakta ve çıktığında kendiliğinden düzelmekte. Pipet bir araba anahtarlığının boyutuna kadar katlanıp bir anahtarın üzerine takılıyor. Los Angeles’ta dolaştığımda sokaktan aldığım plastik pipetler ilham kaynağı oldu”.

Finalstraw kurucu ortağı Emma Cohen ise şöyle diyor: “Pipet hayatınızdan çıkarılması kolay bir öğeyi temsil ediyor. Bu ürün üzerinde çalışmaya karar verdim. Sadece bir pipet olarak değil, aynı zamanda bir “hareket” olarak da. Yarattıkları atıklarla ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için restoran, barlar ve kafeleri örnek verebiliriz. Pipet, sıcak, soğuk ve ılık içeceklerde kullanılabiliyor. Ve kirlenme konusunda da endişe giderilmiş. Çünkü her pipet taşınabilir bir temizleme sileceği ile gelmekte. Ayrıca bulaşık makinesinde yıkanabiliyor.

Finalstraw

Miles sözlerine şöyle devam etmekte: “Pipet ucu, metal bir pipetin aksine yumuşak bir kauçuktan yapıldı, keskin değil, bu da çocuklar için güvenli”. Emma ise: “Bu parçanın, tüm farklı fiziksel yetenekleri olan herkes tarafından erişilebilir şekilde olması da bizim için çok önemli” diyor.

Amerikalılar her gün tahmini olarak günde yaklaşık 500 milyon pipet kullanmakta. Bu, yeryüzünün çevresini iki buçuk kez sarmak için yeterli. İşin en kötü yanı ise çoğu plastik pipet geri dönüştürülemiyor. Yani bu demek oluyor ki toprakları ve okyanusları yüzyıllar boyunca kirletecekler.

Emma: “Bunun tek kullanımlık plastik için uygun bir alternatif olacağından emin olmaktayız.” derken, Miles ise sözlerini şu şekilde bitiriyor:  “Pipet kutularımız % 100 geri dönüştürülmüş plastikten, tüm misyonumuz tek kullanımlık plastiği ortadan kaldırmak, bu yüzden bunu göz önünde bulunduruyoruz”.

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu paylaşıma zaten etkileşim yapıldı.