Tenefüslerde yalnız kalan çocuklara Arkadaş Bankı takviyesi!

Lütfenoturum açveyakayıtpaylaşımları beğenmek.
Haberler

Bu banklar çocukların arkadaş edinmesine yardımcı olmak için tasarlandı ve işe yarıyorlar. Bir “arkadaş bankı” üzerinde oturmak, diğer çocuklarla oynamak istediğinize işaret. Sammie Vance şöyle diyor: “Eğer birileri yalnızsa, arkadaş bankına oturabilirler. Sonra başka çocuklar kendilerine gelip onlardan oynamasını isteyebilir ve sonra birlikte oynayabilirler.”

3. Sınıf öğrencisi Sammie, sınıf arkadaşlarının tenefüs sırasında yalnız kalmalarını istemedi, böylece okulunu üç tane bank alması için ikna etti. Ve büyük bir başarıya imza attılar. Sammie ekliyor: “Arkadaşlarım, bu bankların harika olduğunu düşünüyorlar. Benim bu fikrimi sevdiler”. Sammie’nin annesi Heidi Vance düşüncelerini şöyle aktarıyor: “Bu işe yarar bir şey, ve bununla birlikte öğretmenler de işe yaradığını düşünüyor, bu yüzden herkesin desteğine sahip olmak iyi”.

Buddy Bench

Ancak Sammie’nin arkadaşlık banklarıyla ilgili benzersiz şeylerden bir tanesi, tamamen geri dönüştürülmüş şişe kapaklarından yapılmış olmaları. Green Tree Plastics’in sahibi Brent Gafton anlatıyor: “Sammie ve arkadaşları, bize birçok farklı şişeden toplanan kapakları getirdiğinde, bu kapakları aldık ve büyük bir öğütücüye koyduk. Onları çok küçük parçalar haline getirdik” dedi. Heidi Vance’ın dediğine göre tam 63 tane çöp torbasını kapaklarla doldurmuşlar.

Bu girişim ile, şu anda kapak toplayan 11 tane yerel okul var. Ve birkaç okul şimdiden yeterli bank sayısına sahip. Dünya çapında dakika başına bir milyon plastik şişe kullanılmakta, ve çoğu geri dönüştürülmüyor. Sammie sözlerine şöyle son veriyor: “Sadece dünyayı değiştirebilecek yetişkinler olmak zorunda değil. Çocuklar da olabilir.”

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu paylaşıma zaten etkileşim yapıldı.