Ücretsiz sigara bırakma ilacı nereden alınır?

Lütfenoturum açveyakayıtpaylaşımları beğenmek.
Haberler

Tütün veya sigara, insanın bildiği en bağımlılık yapıcı maddelerden biri olarak kabul edilir. İnsanlar sadece hasta olduktan sonra sigara içmenin kötü tarafını görmeye eğilimlidir. Doğru zaman geldiğinde, kişi sağlık, aile kaygıları veya finansal sorunlar gibi faktörlerden dolayı sigarayı bırakmayı düşünebilir. Sigarayı bırakmaya çalışırken, insanlar maalesef neredeyse her zaman güvenilmez ve etkisiz olan kolay yoldan giderler.

Sigara içmeyen pek çok kişi tütün ve sigara kullanıcılarını etkileyen gücü merak ediyor. Nikotin aslında çok güçlü bir madde biçimidir. Belki de, tütünün ya da sigara tüketiminin gerçek tehlikelerini bilerek, sigara içenlerin tehlikeli yardımcılığını bırakmaları için motive edebilir. Nikotin kullanımı aslında beyinde hissedilen zevkli hislerle sonuçlanır. Bu, sigaranın varsayılan sakinleştirici etkilerini açıklar. Ancak nikotin, sigara içen kişiyi sakinleştirici hislerle boşaltırken, sigaranın içeriği aslında vücudun akciğerleri ve karaciğeri de içeren hayati organlarının çoğunu zayıflatıyor. Sigara içmek ayrıca bir kişinin kanını kirletir ve nefes almasını zorlaştırır.

Destekleyici bir rol olarak, akupunktur adı verilen alternatif iyileştirme yöntemi düşünebilir. Öngörülen ilaçlanmış yağın karışımı farklı akupunktur noktalarına uygulanır. Ancak bu uygulama sadece bir akupunktur uzmanı tarafından yapılmalıdır. Ayrıca bitkisel aromalar, bitkisel yamalar, bitkisel sıvılar, bitkisel pastiller ve doğal olarak sigara içmeyi bırakma çabalarına yardımcı olacak birçok ürün vardır. Ancak bu doğal ürünleri kullanmanın yanı sıra, sigarayı bırakmaya karar vermiş bir kişi, nikotin bağımlılığı için en güçlü tedavi kaynağını da içermelidir ve bu da kişinin kendi iradesidir.

Doğal ürünler yardımı ile sigarayı bırakmanın olumlu yanlarından biri, normalde kimyasal bazlı ilaçlar kullanıldığında ortaya çıkan yan etkilerden korkmamanızdır. Felsefi bir bakış açısıyla, doğa kanunları karşısında sağlıksız bir şekilde yaşayarak, kendisi için bir hastalık yaratmışsa, bu hastalıktan doğanın kendisinden bir çare bulabileceği söylenebilir. Bunun yanında, çeşitli alternatif yöntemler de etki etmeyebilir ve doktorunuz ilaç tedavisi uygulayabilir.

Sigarayı bırakmak için ücretsiz dağıtılan ilaçları alabilmek için size en yakın Sigara Bırakma Polikliniklerine ulaşabilir ya da konu ile ilgili detaylı bilgi ve randevu almak için ALO 171 ‘den telefonla destek alabilirsiniz. Sadece bununla da kalmayan T.C. Sağlık Bakanlığı; bağımlılığınız hakkında ücretsiz bilgilendirmeler ve yönlendirmeler de yapmaktadır.

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu paylaşıma zaten etkileşim yapıldı.