Xanax baş ağrısı yapar mı? İyi gelir mi? Öneriler neler?

Lütfenoturum açveyakayıtpaylaşımları beğenmek.
Haberler

Xanax, ansiyete bozuklukları veya depresyon tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Yan etkileri ise, tedavi başladıktan bir süre sonra veya doz azaltıldığında azalabilir. Olumsuz olarak gösterdiği başlıca belirtilerden biri ise uyku hali olmakla birlikte, baş ağrısı, baş dönmesi, kilo kaybı, görme bulanıklığı gibi daha bir çok yan etkisi bulunmaktadır.

Dikkatle belirtmek gerekir ki, gebelik esnasında Xanax ilacı kullanımından kaçınılmalıdır. Şayet konuyla ilgili bir hekime danışmak ve baş ağrınız bulunuyorsa bu yönde de tedavi olmak gayet doğru bir karar olacaktır. Tabi doktor kontrollü olarak her Xanax kullanımının etkisi kişiden kişiye değişebileceğinden dolayı, baş ağrısı şikayeti olup olmayacağı önceden belli olmayabilir.

Fakat, ilacın yan etkileri arasında olan bir baş ağrısının gerçekleştiği takdirde, çeşitli teknikler uygulamanız mümkündür. Bunlar el ve ayak için olan refleksoloji masajı olabilir ve ayrıca aküpresür tekniği de uygulanabilir. Eğer bu yöntemler yerine, daha farklı bir çözüm bulmayı istiyorsanız, reiki yapmak ta hem kullanacağınız ilacın yan etkilerini, kendi içsel enerjiniz yoluyla alt edebilir, hem de ilacı kullanmasanız bile, baş ağrınızı durdurmakta oldukça yararlı bir fayda sağlayabilir.

Bunun haricinde zencefil çayı içmek, veya yoğurdunuza zencefil katmak ta baş ağrınızı durdurabilmektedir. Doğal yöntemler arasında bulunan masaj da, tercih edilen teknikler arasındadır. Kadınlarda regl dönemlerinde, östrojen hormonu dengesine bağlı olarak ta baş ağrısı gerçekleşmektedir. Tabi ağrıyı durdurabilmenin yöntemlerinden bir tanesi de, doğum kontrol ilacı kullanmaktır. Ancak mevcut olarak doktor reçetesi ile kullandığınız Xanax’ın, doğum kontrol ilacı ile birlikte kullanımı, farklı etkiler ve sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden kesinlikle, doktorunuza danışmadan hareket etmeyiniz.

Uykusuzluk, aşırı stres, açlık, ve hatta klima çarpması bile baş ağrısını tetikleyen durumlar olup, gıda tüketimi yönünden ise, kafeinli veya acılı yiyecek ve içeceklerin tüketilmesi de sakıncalı olabilmektedir. Her baş ağrısı kısa süreli ve az şiddetli görülmeyebilir. Çeşitli durumlara bağlı olarak, Xanax kullanımı dışında daha önceden veya sonradan oluşan beyin sarsıntısı, düşme, bayılma gibi durumlar sonucu anormal olarak ani baş ağrısı da kendini gösterebilir. Sağlıklı bir gün dileğiyle.

Prospektüs için kaynak: https://www.psikofarma.info/kaygi-giderici-ilaclar/xanax/

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu paylaşıma zaten etkileşim yapıldı.